کد خبر: 317455
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

دکتر «عبدالهادی مرتضی» استاد «جامعه اللبنانیه» بیروت در گفتگو با مهر در حاشیه بیست و هفتمین مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران توانسته است در سایه عمل به قرآن، سیره پیامبر (ص) و ائمه اطهار (علیهم السلام) به یک الگو در منطقه تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: ما شاهد پیشرفت ملموس ایران در تمامی عرصه ها هستیم. این پیشرفت و حرکت رو به جلو در سایه رهبری این کشور صورت گرفته است. پیروی از تعالیم رهبری رمز این پیشرفت است.

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: این دومین سفر من به ایران است. حضور گسترده مردم در مراسم سالگرد امام خمینی (ره) نشان داد که ملت ایران قدردان ایشان بوده و قدر زحماتی که موسس انقلاب اسلامی ایران کشیده است را به خوبی می دانند. این برای جهان یک الگو محسوب می شود.

دکترعبدالهادی مرتضی در پایان تاکید کرد: ما چنین رابطه ای را کمتر میان یک ملت و رهبر پیدا می کنیم؛ اینکه ملتی تا این اندازه رهبر خود را از صمیم قلب مورد احترام و تکریم قرار دهد و از سوی دیگر، مورد تکریم رهبر خود قرارگیرد.

لازم به ذکر است که مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی روز جمعه با حضور میهمانان داخلی و خارجی برگزار شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان