کد خبر: 317407
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش خبرگزاری مهر،احمد ناطق نوری رییس فدراسیون بوکس در خصوص محمد علی کلی قهرمان اسطوره ای این رشته و درگذشت وی عنوان کرد: کلی یکی از بهترینهای رشته ورزشی بوکس از ابندا تا به امروز بود. وی خیلی باهوش بود و وقتی او را در سال ٧٢ به کشور دعوت کردیم در هتل استقلال اقامت داشت. صبح زود به ما گفتند که او بیرون رفته است. نگران شدیم چون تهران را نمی شناخت اما بعد از چند ساعت دیدیم که وی به هتل بازگشت و فهمیدیم خیابان ولیعصر را دور زده و خودش راه هتل را دوباره پیدا کرده است.

وی افزود: با کلی به مجله کیهان ورزشی رفتیم. آنجا در مورد نظرش به جنگ بوسنی پرسیدند که گفت این کلک آمریکاست و کار بسیار زشتی است.

ناطق نوری با تمجید از بوکس کلی تصریح کرذ: کسی نتوانسته روی دست او بیاید. کلی اصلا مشت نمی خورد و همیشه جاخالی می داد و از زیر دست حریفانش کنار می رفت.

رئیس فدراسیون بوکس همچنین در خصوص پادرمیان محمدعلی در جنگ ایران و عراق تاکید کرد: در جنگ ما و عراق کلی گفت دو کشور اسلامی نباید با هم بجنگند و جنگ را باید جای دیگر ببرند. حتی به عراق هم رفته بود و با صدام ملاقات کرده بود. 

وی ادامه داد: کلی ورزشکاری بود که هم ورزش داشت و هم خصلت ورزشی. روز بزرگداشت زن یکی از نمایندگان مجلس که در حال حاضر معاون پارلمانی وزارت ورزش است وی را به شهریار دعوت کرد و در آنجا مراسمی داشتند که بانوان همه با چادر در مراسم نشسته بودند. او کلمات و جملات فارسی یاد گرفته بود و وقتی وارد مراسم شد، به زبان فارسی گفت خیلی خوب و خیلی قشنگ و از ما خواست تا سه چادر مشکی هم به وی بدهیم, یکی برای همسرش و دو تا هم برای دخترانش.

رییس فدراسیون بوکس با اشاره به دختر کلی عنوان کرد: دختر کلی هم در حال حاضر از قهرمانان بوکس است و به تازگی دختر فریزر رقیب پدرش را هم شکست داده است. او مثل پدرش باهوش و با استعداد است. فریزر یکبار کلی را از ناحیه شکم ناک اوت کرد و کلی پس از آن کلی تمرین کرد و سپس در مبارزه ای ٧ راند شکمش را جلوی فریزر گرفت و در انتها هم پیروز شد.

ناطق نوری در خصوص ارادت محمد علی کلی به حضرت امام خمینی تصریح کرد: کلی خیلی به حضرت امام (ره) ارادت داشت و همیشه میگفت دوست دارم خدمت امام برسم که البته فرصت نشد. در حضورش در ایران به زیارت امام رضا(ع) هم رفت و در مراسم زیارت عاشورا هم شرکت کرد. کلی همچنین با مرحوم غفوری فرد در نماز جمعه شرکت کرد. خیلی مبادی آداب بود و اعتقادات زیادی داشت.

وی ادامه داد: کلی سلطان بوکس جهان بود هم در بوکس و هم در اخلاق. در خراسان نیز میخواستیم شرایط را آماده کنیم تا کلی شیعه شود که مشکلی پیش آمد و نشد. او بسیار خوش خلق بود و بچه ها را خیلی دوست داشت. او را به پارک نیاوران بردیم و بر سر هر کودکی که می دید دست میکشید. امیدوارم خدا او را رحمت کند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان