کد خبر: 317376
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > مجلس – ایسنا نوشت: نماینده پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تقوای سیاسی مورد نظر رهبری امین نظام بودن و رعایت حق‌الناس است و مسئولین و مردم در مقابل مسئولیت خود نسبت به انقلاب باید وظیفه‌شناس و متعهد باشند.

رسول خضری با اشاره به بیانات رهبری در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام (ره) و تاکیدات ایشان بر شاخصه‌های انقلابی‌گری اظهار کرد: استکبارستیزی و مبارزه با فساد و ظلم یکی دیگر از ویژگی‌های انقلابی‌گری است که در مبنا و اصول انقلاب به آن‌ها اشاره شده است و باید بر اساس این مشی و خط سیاسی همه مردم و بالاخص مسئولین حرکت کنند.

وی افزود‌: مبارزه با استکبار یعنی مستقل فکر کردن و مستقل عمل کردن و ارجحیت منافع ملی به منافع استکباری و در این مسیر حرکت بر مدار تبیینی رهبری راهگشا خواهد بود.

وی با اشاره به تاکید رهبری در مورد روحیه جهادی گفت: روحیه جهادی همراهی مردم و دولت برای حل مشکلات با همه امکانات و توانمندی‌های موجود است که در جنگ تحمیلی نمونه بارزی از آن را مشاهده کردیم که اگر نبودند مردم در کنار دولت نمی‌توانستیم پیروزی را در جنگ و در مقابل آن همه ظلم در آن زمان به دست آوریم.

نماینده مردم پیرانشهر تصریح کرد: امروز میدان جنگ نرم و جنگ فرهنگی و اقتصادی است و روحیه جهادی یعنی همراهی و همگامی مردم و مسئولین در مقابله با این حربه و باید بدانیم هر زمان و هر مکانی روحیه جهادی شرایط خاص خود را دارد. روزی در جنگ تحمیلی یعنی مبارزه مسلحانه و حضور در جبهه ها و روز دیگر روحیه جهادی یعنی تلاش برای افزایش بنیه علمی و استفاده از ظرفیت‌های کشور توسط بخش دولتی و خصوصی برای حل مشکلات است.

وی تصریح کرد: باید بدانیم هیچ‌گاه مبارزه و جهاد به پایان نمی‌رسد و هرگز نباید روحیه جهادی را کنار گذاشت؛ چراکه دشمن منتظر فرصتی است که با آرام نشستن و عقب‌نشینی از آرمان‌ها به کشور ضربه بزنند.
۱۷۲۱۳

 منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان