کد خبر: 317373
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

«عزالدین اسماعیل» در گفت و گو با مهر در حاشیه بیست و هفتمین مراسم سالگرد ارتحال حضرت مام خمینی (ره) اظهار داشت: انقلاب اسلامی حرکتی بزرگ در منطقه و جهان اسلام بود که همچنان ثمرات این نعمت بزرگ الهی ادامه دارد.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) تنها در ایران تاثیرگذار نبود بلکه توانست معادلات جهان اسلام را نیز دگرگون سازد. پیروزی انقلاب اسلامی ایران نه تنها منجر به خروج شاه از ایران شد، بلکه توانست حرکت نوین و منحصر به فرد و تاثیرگذاری را در منطقه ایجاد کند.

عزالدین اسماعیل در ادامه افزود: امام خمینی (ره) قدرت پیش بینی آینده را داشت و امروز دقیقا رخدادهایی در منطقه و جهان رخ می دهد که قبلا این مرد بزرگ در دوران حیات خویش پیش بینی آنها را کرده بود.

وی تاکید کرد: این آینده نگری دقیق وجه ممیزه امام خمینی (ره) نسبت به دیگر رهبران انقلابی در جهان محسوب می شود و در سایه همین آینده نگری بود که ملت ایران آمادگی مقابله با بسیاری از تهدیدات را در طی مسیر خود پیدا کرد.

این تحلیلگر عراقی در پایان تاکید کرد: پس از رحلت امام خمینی (ره) نیز شاهد ادامه نهضت و مسیر ایشان توسط آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران هستیم، به گونه ای که این حرکت به شکلی هوشمندانه و در انطباق کامل با اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) مسیر خود را ادامه می دهد.

لازم به ذکر است که مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران روز جمعه با حضور میهمانان داخلی و خارجی برگزار شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان