کد خبر: 317368
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

آژانس جهانی ضد دوپینگ (وادا) تمامی اطلاعات به دست آمده از بررسی‌های مربوط به دوپینگ روسیه را با فدراسیون جهانی د‌و‌و‌مید‌ا‌نی (IAAF) به اشتراک می‌گذارد تا این فدراسیون بتواند درباره محرومیت فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی روسیه تصمیم گیری کند.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت Inside the games، رییس وادا اعلام کرده است که روسیه باید به دلیل دوپینگ گسترده مجازات شود.

اخیرا نیز رسوایی‌هایی درباره دوپینگ در روسیه آشکار شد که مربوط به بازی‌های زمستانی سوچی و همچنین دو المپیک پکن و لندن بود.

IAAF قرار است که روز ۱۷ ژوئن درباره محرومیت روسیه تصمیم گیری کند. در صورتی که محرومیت فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی روسیه برداشته نشود، د‌و‌و‌مید‌ا‌نی کاران این کشور نمی‌توانند در المپیک ریو شرکت کنند.

رییس وادا در این باره گفت: بررسی‌های جدید ما اطلاعات زیادی را درباره روسیه نشان خواهد داد. نمی دانم دقیقا نتیجه‌ گزارش‌ها چه خواهد بود، اما هر چه که باشد ما آنها را به IAAF نیز گزارش می‌کنیم.

بعد از صحبت‌های ورزشکار پرش با نیزه روسیه که گفته بود به حقوق بشر شکایت می‌کند. رییس وادا اعلام کرد: آیا شما درباره مشکل کشورتان با کمیسیون‌ ما صحبتی کردید و اعلام کردید که ورزشکار پاکی هستید؟ آیا شما کمکی به جلوگیری از دوپینگ کرده‌اید؟ در این مساله کاری انجام ندادن نیز به اندازه دوپینگ کردن مشکل ساز است. وقتی در یک سیستم به صورت کامل فساد دیده می‌شود آیا کسی می‌تواند در آن تیم بی گناه باشد؟

انتها‌ی‌ پیا‌ممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان