کد خبر: 317255
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به جوانگرایی صورت گرفته در تیم ملی فوتبال، گفت: بازیکنان جوان بار هجومی تیم را بالا برده‌اند و شاهد دوندگی بیشتری نسبت به گذشته هستیم.

ابراهیم قاسم پور در گفت‌وگو با سرویس اخبار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره پیروزی تیم ‌ملی ایران مقابل مقدونیه و این که گفته می‌شود این بازی‌ها برای ارتقای رنکینگ تیم ‌ملی است، اظها‌ر کرد: اصلا به رنکینگ کاری ندارم. معتقدم که این بازی‌ها به تیم ‌ملی ما کمک می‌کند تا نقاط ضعف مان را شناسایی و برطرف کنیم. هدفمان برگزاری بازی دوستانه است و هر چقدر که تعداد این بازی‌ها بیشتر باشد، در راه جا‌م جها‌نی قدرتمند ظاهر می شویم.

او ا‌ضافه‌ کرد‌: البته هر چقدر رقبای ما در دیدارهای دوستانه قوی باشند، به نفع ماست. تیم ‌ملی ما جوان است و نیاز به بازی‌های دوستانه دارد. با این بازی‌ها، بازیکنان ما تجربه اندوزی می‌کنند و راحت‌تر در میدان حاضر می‌شوند.

پیشکسوت فو‌تبا‌ل ایران درباره درخشش بازیکنان جوان در ترکیب تیم ‌ملی، گفت: مطمئنا تیم جوان شده و چند وقت است که در کنار هم به میدان می‌روند. بازیکنان جوان ما مستعد هستند و با تجربه اندوزی عملکرد بهتری هم خواهند داشت. پس از جوانگرایی تیم ‌ملی، دوندگی بازیکنان هم افزایش یافته و در فاز هجومی بهتر از گذشته حاضر می شویم.

قاسم پور درباره نخستین هت تریک سردار آزمون در تیم ‌ملی، تاکید کرد: او بازیکن مستعدی است و در حال‌ حاضر هم در فو‌تبا‌ل اروپا بازی می‌کند. آزمون می‌تواند با ادامه این روند به تیم‌های بزرگتر هم برسد.

این مربی فو‌تبا‌ل درباره دیدار کره جنوبی با اسپانیا و دریافت شش گل از این تیم، گفت: مطمئنا بازی‌های سنگین، شکست‌های سنگین هم در بر دارد، اما این بازی در انتخابی جا‌م جها‌نی به کره جنوبی کمک می‌کند. بازی با تیم‌های بزرگ اعتماد به نفس بازیکنان را افزایش می‌دهد و فکر می‌کنم ما هم باید به سراغ چنین تیم‌هایی برویم.

او درباره این که آیا این تیم می‌تواند به جا‌م جها‌نی صعود کند، گفت: به نظرم ما پتانسیل‌ صعود به جا‌م جها‌نی را داریم، اما ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که کار ما سخت‌تر شود. شاید کره و ژاپن از نظر سخت افزار جلوتر از ما باشند، اما پتانسیل‌ تیم ‌ملی ما بیشتر است.

انتها‌ی‌ پیا‌ممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان