کد خبر: 317184
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

«ادریس هانی» نویسنده و تحلیلگر مراکشی در گفتگو با مهر در حاشیه بیست و هفتمین مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) تاکید کرد: نزدیک به چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد و ما شاهد پابرجایی این انقلاب به لطف هدایت های امام خمینی (ره) و آیت الله خامنه ای هستیم.

وی ادامه داد: در گفتمان انقلاب اسلامی ایران ذلت جایی ندارد و رهبران انقلاب اسلامی همواره خواستار عزتمندی و استقلال کشورشان بوده اند. رهبران انقلاب اسلامی ایران تنها راه پیروزی بر دشمنان و توطئه های آنها را مقاومت می دانند و همین رمز موفقیت آنان بوده است.

ادریس هانی در ادامه افزود: طی سال های گذشته توطئه های زیادی علیه ایران صورت گرفت. از جنگ و تحریم های اقتصادی گرفته تا انواع تهدیدات دیگر. اتفاقا رهبر انقلاب اسلامی نیز در سخنرانی خود در مراسم سالگرد امام خمینی(ره) به این موارد اشاره کردند.

وی ادامه داد: با همه این تهدیدات، هم اکنون استقلال جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف به فعلیت کامل رسیده و ایران به الگویی برای جهان تبدیل شده است.

این تحلیلگر مراکشی اظهار داشت: امروز جهان خواستار تعامل عزتمندانه با ایران است و هر کشوری که بخواهد با ایران تعامل داشته باشد، باید این تعامل را با عزتمندی و احترام صورت دهد که این خود نشانه موفقیت جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف است.

ادریس هانی در پایان تاکید کرد: حرکت و فعالیت آیت الله خامنه ای پس از رحلت امام خمینی (ره)، کاملا منطبق بر دیدگاه امام خمینی (ره) و در امتداد حرکت ایشان بوده است.

لازم به ذکر است که مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی امروز با حضور میهمانان داخلی و خارجی برگزار شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان