کد خبر: 317130
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مهر، گروه بین الملل-سمیه خمارباقی: محمود القماطی عضو شورای سیاسی حزب الله لبنان و همچنین معاون ارتباطات این جنبش در حاشیه برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) درباره آراء و اندیشه های ایشان در گفتگو با مهر اظهار داشت: آراء و اندیشه های امام خمینی (ره) از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون مطرح بوده است.

وی افزود: این افکار همچنان در جهان پویا است. اندیشه های امام در ابتدا منجر به سقوط رژیم شاه در ایران شد و سپس سقوط برخی حکام عرب را در پی داشت. وحدت جهان اسلام در راس افکار و اندیشه های امام خمینی بود.

القماطی در ادامه تصریح کرد: این اندیشه ها تنها مختص مسلمانان نیست بلکه تمامی آزادگان و مستضعفان دنیا با الهام گرفتن از این اندیشه ها در برابر ظلم و ستم ایستادگی کردند.

وی با بیان این مطلب افزود: اندیشه های امام خمینی بر موضوع فلسطین و حمایت از آن تاکید داشت. ملت های عربی و ایران متاثر از آرای ایشان است و اهمیت این افکار امروزه که چهره ای خشن از اسلام نشان داده می شود بیش از پیش نمایان است.

وی یادآور شد: گروه های تکفیری با اقدامات خود اسلام را دین خون و خشونت و تکفیر جلوه می دهند و حال آنکه امام خمینی اسلام را یک دین متمدنانه که خواهان وحدت در جهان اسلام و دین رحمت است نشان داد.

القماطی در ادامه تأکید کرد: در حال حاضر تفاوت افکار و اندیشه های امام خمینی با آنچه که گروه های افراطی به عنوان اسلام از آن یاد می کنند بسیار نمایان است.

عضو شورای سیاسی حزب الله لبنان در پاسخ به این پرسش که با توجه به تلاش های استکبار برای تفرقه میان کشورهای اسلامی وظایف رهبران این کشورها چیست گفت: رهبران جهان اسلام باید در شرایط کنونی با یکدیگر متحد باشند به ویژه این اتحاد باید در برابر رژیم های طاغوتی وجود داشته باشد و همچنین آگاهی بخشی از سوی رهبران جهان اسلام و برگزاری کنفرانس هایی همچون کنفرانس هایی که جمهوری اسلامی ایران برگزار می کند یک ضرورت است. هشدار نسبت به پدیده تکفیر و گسترش آن و نیز پایبندی به افکاری که نویدبخش وحدت مسلمین است از دیگر وظایف رهبران کشورهای اسلامی محسوب می شود.

محمود القماطی درباره اقدامات کنونی عربستان سعودی در منطقه نیز تصریح کرد: ما امروز شاهد هستیم که عربستان سعودی تلاش می کند حزب الله لبنان را منزوی کند و آن را یک گروه تروریستی معرفی کند، ریاض از طریق اتحادیه عرب و نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول به دنبال این قضیه بوده است و همچنین سعی داشت این موضوع را در شورای امنیت سازمان ملل متحد مطرح کند اما با شکست مواجه شد.

وی در پایان تصریح کرد: عربستان سعودی از سوی دیگر در پی احیای طرح صلح عربی است و تلاش می کند کشورهای عربی را به سازش با اسرائیل سوق دهد تا جایی که ایران و مقاومت را دشمن اعراب معرفی کند، در این راستا برخی کشورهای عربی با ریاض همسو هستند اما این رژیم ها توسط ملت هایشان سقوط خواهند کرد و عربستان نیز در اجرای توطئه هایش ناکام خواهد ماند زیرا ملت های منطقه حامی مقاومت هستند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری