کد خبر: 317109
تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

«وانگ زی چانگ» در گفتگو با مهر در حاشیه بیست و هفتمین مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام خمینی (ه) نه تنها توانست مسلمانان را نسبت به خود جلب کند، بلکه توانست حرکتی جهانی را در مصاف با ایالات متحده آمریکا و قدرت های زورگو ساماندهی و رهبری کند.

وی ادامه داد: از این رو حرکت انقلاب امام خمینی (ره) محصور در داخل مرزهای ایران نیست. ما شاهد مثالهای زیادی هستیم که در آنها افرادی که حتی مسلمان نیز نیستند از انقلاب اسلامی ایران و تفکرات امام خمینی (ره) تاثیر پذیرفته و ایشان را در زندگی فردی و اجتماعی خود الگو قرار داده اند.

زی چانگ در ادامه افزود: ما کتاب های امام خمینی (ره) و آثار ایشان را مطالعه کرده ایم. مطالعه و تحلیل این آثار نشان می دهد که نمی توان امام خمینی (ره) را به عنوان سیاستمداری ساده و معمولی در دنیا مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. در ماورای این مطالب عمق زیادی نهفته است.

چانگ در پایان تاکید کرد: برگزاری مراسم سالگرد امام خمینی (ره) در تهران بسیار شکوهمند بود و حضور پرشور مردم در این مراسم، نشان دهنده علاقه آنها به ایشان است.

لازم به ذکر است که مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی امروز با حضور میهمانان داخلی و خارجی برگزار شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان