کد خبر: 317035
تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، آیت الله سید محمدعلی موسوی‌ جزایری در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: امام خمینی (ره) عزت و اقتدار ملی را دوباره به ایران برگرداند.

وی افزود: امام راحل برای حفظ اسلام و مسلمین و به ثمر نشستن انقلاب، متحمل رنج ها و زحمات زیادی از جمله تبعید و زندان شدند که این تلاش ها باید ارج نهاده شوند.

امام جمعه اهواز اضافه کرد: امام خمینی(ره) فریاد آزاد خواهی و بیداری مردم را به گوش جهانیان رساند و نسل جدید باید از شخصیت امام شناخت و معرفت عمیق و کاملی به دست بیاورند.

موسوی جزایری تصریح کرد: گرامیداشت سالگرد ارتحال امام تنها قدرشناسی کوچکی از خدمات عظیم بنیانگذار جمهوری اسلامی است که باید اندیشه های ناب امام راحل و ارزش های انقلاب اسلامی برای جوانان و نسل جدید تبیین شود.

وی با بیان این که سخن درباره فضائل امام امروز در اولویت است، گفت: شهامت، انقلابی بودن، بصیرت سیاسی، اخلاص و عرفان امام اقیانوسی بی انتها است.

لزوم تقویت اقتصاد مقاومتی

امام جمعه اهواز در بخش دیگری از سخنان خود به اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همه مسئولان و مردم ایران در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی مکلف و موظف هستیم تا بتوانیم با تقویت اقتصاد از این امانت امام خمینی محافظت کنیم.

موسوی جزایری ادامه داد: زیربنای اجرای اقتصاد مقاومتی توجه به تولید داخلی است. ایران در زمینه های مختلف دارای استقلال است و از نظر اقتصادی با چالش هایی روبه رو است، رفع این معضل نیز با تحقق اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است.

وی تاکید کرد: در خوزستان بسیاری از کارخانجات مادر مانند فولاد، نفت و نیشکر حضور دارند که به دلیل داشتن نیروی کار به لباس کار زیادی احتیاج دارند. این شرکت‌ها باید لباس کار را از تولیدات داخلی استفاده کنند و قطعات مورد احتیاج و یا تعمیرات این قطعات باید تا حد امکان از داخل باشد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات موجود جامعه تحقق اقتصاد مقاومتی است، باید مردم و دولت برای تحقق شعار سال ۹۵ «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» بیش از گذشته تلاش و همکاری کنند.

تقویت حیات معنوی و نشاط مادی

موسوی جزایری همچنین با اشاره به قرار گرفتن در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان افزود: ماه مبارک رمضان، فرصتی مناسب برای تفکر و تدبر در افعال و صفات خداوند، روی آوردن به تهذیب نفس و تصفیه درون و پرداختن به مجالس و محافل انس با قرآن کریم است که باید از آن حداکثر استفاده را برد.

امام جمعه اهواز عنوان کرد: به برکت ماه رمضان، براى مسلمان فرصتى پیش مى‌‏آید که باید از آن در راستای تقویت حیات معنوی و نشاط مادی خود استفاده کند.

وی در پایان بیان کرد: یکى از درس‌هاى بزرگ ماه رمضان که در خلال دعا و روزه و تلاوت قرآن در این ماه باید آن را فرا بگیریم و استفاده کنیم، این است که با چشیدن گرسنگى و تشنگى، به فکر گرسنگان و محرومان و فقرا بیفتیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان