کد خبر: 317014
تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام علی شمیل‌پور در خطبه‌های این هفته نماز‌ جمعه با گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: امروز جهان اسلام و ولایت فقیه مرهون زحمات و روشنگری های امام است.

وی افزود: اکنون که در سالروز ارتحال معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد هستیم باید یک بار دیگر اندیشه های متعالی امام راحل را مطالعه کرده و مطابق با نظر ایشان و نظر خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری در مسیر انقلاب حرکت کنیم و مطمئن باشیم عزت و اقتدار ما در گرو ولایت پذیری است.

امام جمعه هندیجان اضافه کرد: باید در مسیر طراحی شده توسط رهبر فقید انقلاب و مقام معظم رهبری حرکت کنیم تا به قله های افتخار دست یابیم. جمهوری اسلامی ایران تمامی عزت، دین، آزادی و حق طلبی وپیشرفت و سرافرازی خود را مدیون امام خمینی(ره) است.

شمیل پور ادامه داد: سال های سال دستگاه‌های استعماری تلاش کردند تا اسلام به دست فراموشی سپرده شود. هدف اصلی سردمداران رژیم‌های طاغوتی این بود که اسلام را اول از صحنه زندگی و در ادامه از ذهن و عمل قلبی انسان‌ها خارج کنند اما با وجود ارزشمند امام راحل همه این افکار و خیال های واهی دشمنان نقش بر آب شد.

وی تصریح کرد: امام امت اسلام را دوباره زنده کرد و ذهن مردم دنیا را به‌سمت اسلام سوق داد و صحنه سیاسی دنیا را به نفع اسلام عوض کرد. انقلاب اسلامی سردمداران و ابرقدرت‌های جهانی را غافل‌گیر کرد، زیرا آنها فکر پیروزی این انقلاب عظیم را نمی‌کردند.

شمیل پور در بخش دیگری از خطبه ها به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: اولین و مهمترین قدم خودسازى این است که انسان به خود و به اخلاق و رفتار خود با نظر انتقادى نگاه کند و ماه رمضان بهترین زمان برای خودسازی است.

امام جمعه هندیجان در پایان بیان کرد: ماه رمضان زمینه بسیار خوبى است و خداى متعال این فرصت را به من و شما داده که در این ماه، چنین امکانى را براى خودسازى پیدا کنیم. علاوه بر این‏که ساعات این ماه بسیار با برکت است و خداى متعال، از لحاظ طبیعى این لحظات و ساعات را این‏گونه قرار داده و ساعات بسیار مغتنمى است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان