کد خبر: 316864
تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

فرنگی‌کاران جوان ایران، در روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا، صاحب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا از امروز(پنجشنبه) و با برگزاری مسابقات چهار وزن در شهر مانیل فیلیپین در حال برگزاری است.

در رقابت‌های روز نخست مهدی ابراهیمی و امیرحسین حسینی در وزن ۷۴ و ۹۶ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند، محمدرضا گرایی در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال نقره رسید و علیرضا نجاتی در وزن ۵۰ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست کشتی گیری از اردن را شکست داد اما در دور بعد مقابل حریف ازبکستانی باخت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار نماینده‌ای از کشور هند را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۶۰ کیلوگرم محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم کشتی گیر هندی را شکست داد. وی در دور سوم نیز حریف چینی را برد و راهی دیدار فینال شد. گرایی در دیدار پایانی مقابل کشتی‌گیر قزاقستانی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم مهدی ابراهیمی در دور اول نماینده چین را شکست داد وی در دور دوم نیز حریف ترکمنستانی را مغلوب کرد و با شکست کشتی‌گیر قرقیزستانی در مرحله نیمه نهایی به دیدار فینال راه یافت. ابراهیمی در این دیدار نیز کشتی گیری از کشور قزاقستان را مغلوب کرد و قهرمان شد.

در وزن ۹۶ کیلوگرم نیز امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم کشتی‌گیر کره‌ای را مغلوب کرد. وی در دور سوم نیز از سد نماینده قزاقستان گذشت و به دیدار پایانی رسید. حسینی در دیدار فینال کشتی گیری از کشور هند را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

فردا(جمعه) نیز رضا عباسی در وزن ۵۵ کیلوگرم و حسین اسدی در وزن ۶۶ کیلوگرم به میدان می‌روند. آرمان علیزاده و امیرمحمد حاجی‌پور نمایندگان اوزان ۸۴ و ۱۲۰ کیلوگرم کشورمان نیز روز شنبه رقابت‌های خود را برگزار می‌کنند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان