کد خبر: 316654
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، رحمت الله سبحانی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه هلال و هیل مجموعه ای کاملا نمایشی است و بر اساس آسیب شناسی تهیه شده و بار نمایشی آن را به خواست مردم بالا بردیم. در واقع این مجموعه ویژگی های مختلفی از جمله متن منسجم، تقویت کارگردانی، ضبطی و به ویژه استفاده از تمام پتانسیل شهرهای عربی را دارد.

وی با اشاره به اینکه هر قسمت از مجموعه بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه است، افزود: آیتم های غیرنمایشی که سال گذشته داشتیم را حذف و برنامه امسال کاملا نمایشی است. با قصه های پندآموز دارای حکمت و پیام های عرفانی است.

معاون بخش عربی سیمای خوزستان تصریح کرد: برنامه های ضبطی هزینه های بیشتری هم دارد. همچنین عوامل اجرای برنامه برای هر قسمت ۴۵ دقیقه ای ضبطی باید از ساعت دو ظهر به استودیو آمده و تا ۱۰ شب درگیر شوند ولی اگر برنامه زنده بود تنها حضور ۴۵ دقیقه ای کافی بود.

سبحانی با اشاره به اینکه بازیگران این مجموعه از شهرهای اهواز، شادگان، سوسنگرد، هویزه و شوش هستند، گفت: این مجموعه پنج بازیگر اصلی دارد ولی به فراخور هر قسمت بازیگران مهمان هم خواهیم داشت.

وی با تأکید بر اینکه امسال هر قسمت از برنامه هلال و هیل یک موسیقی علوانیه دارد، گفت: نظراتی که توسط بینندگان برای برنامه سال قبل ارائه شده بود را در تولید جدید برای امسال لحاظ کردیم.

معاون بخش عربی سیمای خوزستان یادآور شد: برای ولادت امام حسن مجتبی(ع) نیز سعی شده تا مراسم گرگیعان را در برنامه هلال و هیل با حضور ۲۰ تا ۲۵ کودک اجرا و این ولادت را جشن بگیریم.

سبحانی بیان کرد: سال گذشته فارس ها نیز از دیدن برنامه هلال و هیل لذت برده بودند و پیام های بسیاری برای برنامه ارسال شد که دوست داریم بدانیم آنها چه می گویند.

وی در پایان عنوان کرد: سید هاشم لطیفی در برنامه امسال شخصیت کلیدی داستان است که نقش یک معلم بازنشسته را دارد.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان