کد خبر: 316628
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > والیبال – بچه های خوب تیم ملی والیبال ست اول بازی با چین عالی بودند. آنها یان ست را بردند اما ست دوم را به حریف واگذار کردند

به گزارش عصر اهواز؛ تیم ملی ایران که برای صعود به المپیک به ژاپن سفر کرده تا رویای ۵۲ ساله اش را محقق کند ، حتی نمی خواهد یک گام به عقب بگذارد. شاگردان رائول لوزانو بعد از کست دادن دو رقیب آسیایی شان و گرفتن ۳ امتیاز کامل از ژاپن و استرالیا به مصاف چین رفتند. چینی ها که بعد از سال ها تیم خوبی دارند ، در ست اول پا به پای تیم ایران پیش آمدند اما در نهایت با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ این ست را به بچه های خوب ایران واگذار کردند. تیم ملی در صورت پیروزی در این بازی ، حتی با یک پیروزی برابر ونزوئلا از دو بازی بعدی اش ، می تواند با اقتدار به المپیک صعود کند.

ست دوم

بچه ها تیم ایران که می دانستند پیروی در بای با چین و رسیدن به ۳ امتیاز کامل این بازی ، تقریبا المپیکی شدن مان را قطعی می کند ، ست دوم را هم عالی شروع کردند. چین البته تیم خوی ود. ولی چه ها با همان ترکیب تقریبا ثابت معروف ، سید ، غلامی ، قائمی ، عبادی پور ، ظریف و شهرام ، سعی کردند بازی را در اختیار داشته باشند. امتیاز ها تقریبا تنیسی پیش می رفت. هر امیتاز از بچه های ما را چینی ها جواب می دادند. این روند برابر برای دو تیم تا امتیاز ۱۴ ادامه داشت.سید امتیاز ۱۵ را با کاری سرعتی برای ایران باید می گرفت اما توپش به اوت رفت و بلافاصله چینی ها با یک سرویس خوب و یک دفاع عالی ۱۶ بر ۱۴ از ایران پیش افتادند و کار کمی برای ما سخت شد.

چینی ها وقتی به امتیاز ۱۷ رسیدند ، ما ۱۵ امتیاز داشتیم . سید در دفاع روی تور توپش به بیرون رفت و چینی ها امتیاز ۱۸ را هم گرفتند تا لوزانو وقت استراحت بگیرد. لوزانو اصرار داشت که توپ های دریافتی را بهتر انجام بدهند و این قدر نگذارند توپ ها ارتفاع بگیرد. چینی ها اما امتیاز ۱۹ را هم گرفتند. لوزانو ، زرینی را جای قائمی آورد و در این لحظه امتیاز ایران را سید گرفت و ۱۶ شدیم. چینی ها اما قصد امتیاز دادن نداشتند و خیلی سریع امتیاز ۲۰ را با یونگ گرفتند.این بار میلاد برای ایران امتیاز ۱۷ را گرفت. میرزاجانپور امتیاز ۱۸ را برای ایران گرفت. حالا اختلاف دو تیم به عدد ۲ رسیده بود. بلافاصله مربی چینی ها وقت استراحت گرفت. 

سید دوباره باید سرویس می زد. سرویسی که ناباورانه به اوت رفت. چین به امتیاز ۲۱ رسید. یوان هم سرویس از دست داد. شهرام و محمودی به زمین برگشتند و سعید باید سرویس می زد. سرویس او را ژونگ تبدیل به امتیاز ۲۲ برای چین کرد.چینی ها امتیاز ۲۳ را هم گرفتند و تقریبا می شد گفت آنها ست دوم را برده اند. باز لوزانو وقت استراحت خواست. اصرارش این بود این قدر ساده در دریافت ها عقب نمانند. خطای سرویس ژونگ امتیاز ۲۰ را به ما داد. چینی ها اما لحظه ای بعد امتیاز ۲۴ را گرفتند . دو امتیاز برای ایران ما را به ۲۲ رساند اما چینی ها با گرفتن امتیاز ۲۵ ، برنده این ست شدند.

 

۴۱۴۱منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان