کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 316443
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، روسای کارگروه های سومین کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه که به همراه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، به مسکو پایتخت روسیه سفر کرده اند، امروز با طرف روس تشکیل جلسه دادند.

این نشست امروز به ریاست معاون علمی و فناوری از ایران و معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه، برگزار شد و کارگروه های ذیل این کمیسیون نیز تشکیل جلسه دادند تا درباره برنامه ها، طرح ها و پروژه های مشترک در زمینه های مختلف علمی و فناوری موضوعات مطروحه طی دو نشست قبلی را پیگیری کنند.

در ابتدای این دیدار، روسای این جلسه از ایران و روسیه رضایت خود را از پیشرفت کار کمیته ها ابراز داشتند و خواستار تسریع در اجرایی شدن تفاهمات میان کار گروهها شدند.

همچنین کارگروه مگاساینس به ریاست نصرت الله ضرغام، کارگروه بیوتک به ریاست سیدحسام الدین مدنی، کارگروه نانو به ریاست سعید سرکار، کارگروه هوایی و هوانوردی به ریاست منوچهر منطقی، کارگروه همکاری های دانشگاهی به ریاست محمدعلی طهرانچی و کارگروه همکاری های منطقه ای به ریاست علی مرتضی بیرنگ تشکیل شد.

با توجه به برنامه ریزی هایی که توسط طرفین ایرانی و روسی طی دو سال گذشته صورت گرفته است، نزدیک به ۴۰ پروژه در زمینه های مختلف از جمله نانو، بیو، تجهیزات پزشکی، درمان بیماری های صعب العلاج، علوم شناختی، همکاری های دانشگاهی در مرحله مذاکره است که در سومین نشست کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه و کارگروه های ذیربط، درباره آنها تصمیم گیری می شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان