کد خبر: 316399
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سردار حسن شاهوارپور در گفتگو با مهر، به بازگشت پیکر شهدا ار مرز شلمچه به خاک کشورمان همزمان با ۱۴ خرداد سالروز رحلت امام راحل اشاره کرد و اظهار داشت: این شهدا در ۱۴ خرداد و در این ایام آمدند، در روزهایی که مجاهد مردی آمد و جوانان برومندی را اینگونه تربیت کرد تا در مقابل متجاوزان، آنان که به حریم ایران اسلامی تجاوز کردند مردانه ایستادند .

وی دلیل حضور مردم استقبال کننده در شلمچه را تجدید بیعت با آنها اعلام کرد و افزود: امروز همه آمده اند تا به دنیا بگویند، هنوز راه این شهدا ادامه دار و زنده است و راه این  شهدا با راه شهدای مدافع حرم عجین شده است . شهدای مدافع پا جای پای این شهیدان گذاشتند و در واقع، این شهدا رفتند که راه را برای شهدای مدافع حرم باز کنند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان، خاطرات جنگ و حضور رزمندگان در میادین دفاع را یادآور شد و بیان کرد: در زمان جنگ تحمیلی همین شهدا در خداحافظی ها، در التماس دعاها و دعاهای شبانه و سحر خود در سنگر، آرزویشان سقوط صدامی بود که به خاک میهنشان تجاوز، شهرها و روستاهایشان را تخریب، مردم را به اسارت برد و با گستاخی جمهوری اسلامی را به سقوط تهدید کرد.

وی ادامه داد: این شهدا آرزوی گمنام بودن و شهید گمنام شدن را داشتند، آرزو داشتند راه کربلا را باز کنند و اینچنین در مقابل دشمن ایستادند.

شاهوارپور این ایستادگی شهدا را حامل پیام هایی بلند دانست و گفت: شهدا در پی باز کردن مسیر کربلا بودند مسیری که امام حسین(ع) با شهادت خود در پی آموختن این درس به ما بود که باید در برابر تعدی، تجاوز و ظلم ایستاد و امروز وظیفه ما نیز ایستادگی درمقابل دشمن و متجاوزانی است که در راس همه آن ها آمریکا است که هزاران انسان را می کشند اما حاضر به عذرخواهی نیستند.

وی ادامه داد: امروز در منطقه هنوز دست نشانده های آمریکا هستند، آل سعود خائن، آن کسانی که بویی از انسانیت نبرده اند، جهانی را به خاک و خون کشیدند و در راس حاکمیت آل سعود قرار گرفته اند و فکر می کنند این دوران ادامه دارد، اما  این راه نیز با همت مجاهد مردان، ایثارگران و رهروان شهدا باز خواهد شد.

شاهوارپور اظهار کرد: امروز مردم را برای پذیرفتن ذلت برای رفتن به خانه خدا فرا می خوانند اما کور خوانده اند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان، نفوذ ایران در کشورهای همجوار و ارادت به مقام معظم رهبری در کشور عراق را آرزوی دیروز رزمندگان دانست و گفت: در گذشته دشمن در فاصله یک کیلومتری مین حفر کرده بود تا مانع ورود رزمندگان به خاک عراق شود اما امروز شاهد هستیم که تصویر امام خامنه ای در دل الخضرا و کاخ های صدام نصب شده است و این آرزوی رزمندگان در آن روزگار بود که به ما هم سفارش کردند این راه جاودانه بماند.

وی افزود: امروز در سایه ولایت، در سایه مقام معظم رهبری، در سایه انتظار و در سایه جبهه خونین شهادت، صدام و حامیان صدام به زباله دان تاریخ رفتند و عراق امروز به پشتوانه ایران  افتخار می کند.

وی تاکید کرد: ما هرگز دست خود را به سمت دشمنان دراز نمی کنیم، هرگز تسلیم دشمنان نمی شویم، آنچه می تواند مایه افتخار این ملت و مملکت باشد مقاومت است و لاغیر.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان در پایان، شهدا را مورد خطاب قرار داد و گفت: در پایان به شما شهدا می گوییم، با وجود اینکه اسامی شما معلوم نیست، پدران و مادران شما در انتظار شما هستند و برخی در این انتطار از دنیا رفته اند، باید بدانید همه ملت ایران از زن و مرد، خانواده شما هستند، این جمع صمیمی با افتخار احساس می کند که برادر خود را در آغوش گرفته و آرزو دارد رهرو راه شما باشد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان