کد خبر: 316320
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

فهرست ریتینگ بین المللی اول ماه ژوئن میلادی در حالی منتشر شد که شطرنج بازان ایران در جایگاه سی و نهم قرار گرفتند.

به گزارش سرویس اخبار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فهرست ریتینگ بین‌المللی اول ماه ژوئن میلادی منتشر شد و شطرنجبازان ایران با میانگین ریتینگ ۹ استاد بزرگ و ۲۰ استاد بین المللی همچون ماه گذشته در جایگاه سی و نهم قرار دارند.

در بین دختران جوان جهان، سارا سادات خادم‌الشریعه با ریتینگ ۲۴۵۹ در جایگاه سوم ایستاده است. در این بخش درسا درخشانی با ریتینگ ۲۳۸۶ در مکان نهم جای دارد. خادم‌الشریعه در بخش بانوان نیز در جایگاه سی و دوم رنکینگ جهانی قرار گرفته است و دو پله صعود داشته است. در لیست صد بانوی برتر جهان، یفان چینی همچنان صدرنشین است.

در جمع شطرنج‌بازان پسر جهان، پرهام مقصودلو (۲۵۱۰) شطرنج‌باز ۱۶ ساله ایران در جایگاه سی و نهم قرار گرفت. علیرضا فیروزجاه با تنها ۱۳ سال سن با درجه ۲۴۸۵ در مکان پنجاه و ششم است و رشد محسوسی نسبت به ماه گذشته داشته است و محمد امین طباطبایی در جایگاه پنجاه و نهم قرار دارد.

در لیست جدید ماهانه فدراسیون جهانی شطرنج، مگنوس کارلسن با افزایش چهار واحدی ریتینگ خود با ریتینگ ۲۸۵۵ همچنان نفر اول رنکینگ است. ولادیمیر کرامنیک با یک پله صعود جای فابیانو کاروانا را در رده دوم رنکینگ تصاحب کرده است. همچنین لون آرونیان با سه پله صعود به رده چهارم دست پیدا کرده و ماکسیم واشیه بدون تغییر نسبت به لیست قبلی همچنان پنجم است.

در صدر ریتینگ آقایان کشور تغییر چندانی نسبت به ماه گذشته به وجود نیامده است و در این لیست، پویا ایدنی همچنان با ریتینگ ۲۵۶۰ صدرنشین است و قائم مقامی، درینی ، مقصودلو و پور رمضانعلی به ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم برترین بازیکنان ایرانی قرار دارند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان