کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 316296
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، علی لاریجانی با ۲۳۷ رای نمایندگان مجلس دهم رئیس مجلس شورای اسلامی شد.

در این رای گیری که امروز و پس از پایان بررسی اعتبارنامه منتخبان مجلس دهم انجام شد علی لاریجانی و مصطفی کواکبیان نامزد شدند که در نهایت کواکبیان تنها ۱۱ رای بدست آورد و ۲۸ نماینده هم رای سفید به گلدان انداختند.

در این رای گیری ۲۷۶ نماینده شرکت داشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست دائم مجلس دهم، با اشاره به انصراف مصطفی کواکبیان از رقابت برای ریاست مجلس، اظهار داشت: طبق آیین‌نامه پس از شروع رای‌گیری امکان انصراف وجود ندارد، بنابراین انصراف ایشان پذیرفته نشد.

لاریجانی همچنین خطاب به نمایندگان گفت: از محبت و ابراز لطف و حسن ظن شما سپاسگزارم و امیدوارم با هماهنگی و همدلی، مجلسی آرام و کارآمد داشته باشیم.

در ادامه جلسه، مسعود پزشکیان با ۱۵۸ رای و علی مطهری با ۱۳۳ رای در رقابت با محمد دهقان نقندر و حمید رضا حاجی بابایی به عنوان نواب رئیس مجلس دهم انتخاب شدند.

همچنین با رأی نمایندگان، محمد آشوری نماینده بندرعباس با ۱۶۵ رأی، بهروز نعمتی نماینده مردم تهران با ۱۵۴ رأی و محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان با ۱۳۸ رأی به عنوان ناظران هیات رئیسه انتخاب شدند و عبدالمجید ناصری‌نژاد ۱۲۳ رأی، پروانه مافی با ۱۰۰ رأی و مهدی شیخ با ۸۰ رأی در جایگاه بعدی قرار گرفتند و موفق به راهیابی به هیات رئیسه نشدند.

در جلسه امروز مجلس انتخاب دبیران هیات رئیسه نیز در دستور کار قرار گفت که از میان ۱۲ نامزد این بخش، ۶ نفر توسط نمایندگان انتخاب شدند.

بر این اساس، غلامرضا کاتب نماینده گرمسار با ۱۴۶ رای، سیدامیر حسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مشهد با ۱۴۶ رای، اکبر رنجبرزاده نماینده اسدآباد با ۱۴۰ رای، علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده ساری با ۱۳۵ رای، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم با ۱۲۸ رای و محمد علی وکیلی نماینده تهران با ۱۲۴ رای به عنوان دبیران هیات رئیسه انتخاب شدند.

همچنین علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران با ۱۲۲ رای، سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان با ۱۲۱ رای، عباس پاپی‌زاده نماینده دزفول با ۱۱۰ رای، سهیلا جلودارزاده نماینده تهران با ۱۰۷ رای،  عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده و اشنویه با ۱۰۶ رای و رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده سبزوار با ۱۰۵ رای از راهیابی به هیات رئیسه مجلس دهم بازماندند

 

 

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان