کد خبر: 316201
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

علیرضا اسفنده در گفتگو با مهر اظهار کرد: مرکز دارالقرآن خاتم انبیا دزفول در سال ۷۷ شروع به فعالیت دریک خانه میراثی کرد.

وی با بیان اینکه طی ۱۰ سال رایزنی با مالکان این خانه توانستیم آن را خریداری کنیم از خانواده های موزون و خیلا به دلیل تعامل با آموزش و پرورش برای تحویل این خانه به مرکز دارالقران قدردانی کرد.

مدیر مرکز دارالقرآن خاتم الانبیا دزفول با اشاره به اینکه از سال ۹۰ کار تخریب و بازسازی این مکان قرآنی با همت بانوان خیر دزفولی و مسئولان و مردم شهرستان آغاز شد، افزود: از سال ۹۲ تاکنون این مرکز قرآنی در یک ساختمان بسیار شیک و پنج طبقه درحال خدمات رسانی به مردم است.

اسفنده تصریح کرد: مرکز دارالقرآن خاتم الانبیا دزفول در تمام این سال ها درراستای ترویج فرهنگ قرآنی ثابت قدم و سرآمد بوده و درتمام سال ها برنامه های زیادی به صورت منظم و مطابق با روال انجام داده است.

وی همچنین از حضور ۲۰ دانش آموز دزفولی در فینال مسابقات قرآنی در استان خبرداد و گفت: به طور میانگین سالانه سه ترم آموزشی مهر، بهمن و تابستان در این مرکز قرآنی برگزار می شود که از سال ۷۷ تاکنون مرکز دارالقرآن خانم انبیا دزفول توانسته ۳۷ هزار گواهینامه در رشته های مختلف قرآنی صادر کند.

اسفنده همچنین بابیان اینکه سالانه ۲۰ هزار نفر در سه ترم در این مکان تحت آموزش قرآنی قرار می گیرند، تصریح کرد: چهار سال است که در یک اقدام ابتکاری جلساتی را با حضور حافظان و قاریان قرآنی شمال خوزستان در رده سنی نوجوان و جوان برگزار می کنیم و دراین جلسات به نخبه پروری روی می آوریم که خروجی های بسیار خوبی داشته است.

وی همچنین در مورد چگونگی کسب رتبه اول مرکز دارالقران خاتم الانبیا دزفول در کشور نیز توضیح داد: کلیپ و گزارش هایی را از عملکرد و اقدامات این مرکز در طول ۱۶ سال فعالیت خود به مرکز کشور ارسال کردیم و سه بار نیز ازسوی مسئولان کشوری ازاین مکان بازدید حضوری به عمل آمد که خوشبختانه مورد تایید و رضایت قرار گرفت به طوریکه توانستیم در ششم خرداد در گردهمایی مدیران دارالقران سراسر کشور از بین ۶۵۰ مرکز دارالقرآن درکشور برای دومین بار رتبه اول را کسب کنیم که یک افتخار بزرگ فرهنگی و دینی برای دزفول است و امیدوار هستیم این موفقیت تداوم داشته باشد.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان