کد خبر: 316184
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، امید حاجتی ظهر امروز در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی خوزستان در سالن جلسات استاندار خوزستان اظهار کرد: سهم واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال در کشور ۱۶ هزار میلیارد تومان است که از این میزان ۴۴۳ میلیارد تومان به واحدهای نیمه فعال استان خوزستان اختصاص داده شده است.

وی افزود: در استان تناسب این اعتبار با کارگاه‌های ۱۰ تا ۱۰۰  نفر شاغل مورد بررسی قرار گرفت و معلوم شد که سهم استان خوزستان از نظر تعداد و سهم شاغلان در این کارگاه‌ها، حدود ۲۵.۲ درصد کل کشور است که با توجه به سهم ۷۵.۲ درصدی استان از اعتبار کل، می‌توان گفت تناسب خوبی وجود دارد.

رئیس سازمان برنامه ریزی خوزستان تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام کرده است در صورت شناسایی مجدد واحدهای نیازمند، مشکل اختصاص اعتبار به این واحدها وجود ندارد.

حاجتی پیشنهاد داد: پیشنهاد می دهم که با توجه به مشکلات استان در زمینه نرخ بیکاری، این میزان اعتبار بدون هرگونه محدودیت در اختیار واحدهای نیمه فعال شهرستان‌هایی از جمله مسجدسلیمان، باوی، دشت آزادگان، شادگان، اندیمشک، کارون، اندیکا، خرمشهر، شوشتر، آبادان و اهواز که به ترتیب با نرخ بالای بیکاری مواجه هستند قرار داده شود.

وی در ادامه با اشاره به نرخ بیکاری خوزستان ۲۵.۷ درصد بر اساس سرشماری سال ۹۰ گفت: نرخ بیکاری در مسجدسلیمان ۴۳.۴ درصد، باوی و شادگان ۳۶ درصد، دشت آزادگان ۳۵.۹ درصد و اهواز نیز ۲۶ درصد است و برای همین پیشنهاد داریم که واحدهای صنعتی این شهرها برای دریافت تسهیلات در اولویت قرار بگیرند.

رئیس سازمان برنامه ریزی خوزستان خبر داد: در سفر رئیس سازمان برنامه ریزی کشور به استان خوزستان هفت اولویت پیش بینی شده بود. وی در این سفر اعلام کرد که اولویت های فوق در بودجه سال ۹۵ مطرح و ردیف بودجه ای به آنها اختصاص داده شده است.

حاجتی ادامه داد: رئیس سازمان برنامه ریزی کشور اعلام کرد در صورتی که خوزستان در این هفت اولویت که دارای ردیف متمرکز هستند برنامه‌های خود را طی یک ماه ارائه دهد، سهم استان در این بودجه به صورت پایلوت تعیین خواهد شد.

وی عنوان کرد: دستور العمل های لازم در هر هفت اولویت با همت مقتدایی استاندار سابق و مشارکت دستگاه های استان تعیین، تهیه و تدوین شد. البته سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان، کارگروه تخصصی و دستگاه‌های اجرایی نیز نقش فعالی داشتند.

حاجتی بیان کرد:‌ رفع معضلات واحدهای صنعتی، تولیدی، نیمه فعال و راکد، بازسازی بافت های فرسوده، پرورش ماهی در قفس و توسعه کشت های گلخانه ای از جمله هفت اولویت تعیین شده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان