کد خبر: 316157
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رستمی با دو رکوردشکنی توانست قهرمان مسابقات وزنه برداری جام فجر شود.

به گزارش ایسنا، در نخستین روز از مسابقات وزنه برداری جام فجر که گزینشی المپیک محسوب می شود، وزنه برداران دسته ۸۵ کیلوگرم به رقابت پرداختند. دو وزنه بردار از ایران در این رقابتها حضور داشتند که قهرمان و نفر سوم مسابقات شدند.

کیانوش رستمی با رکورد ۱۷۵ کیلوگرم در یک ضرب،۲۲۰ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۳۹۵ کیلوگرم سه مدل طلا گرفت و رکورد دوضرب و مجموع جهان را نیز شکست.

ایوب موسوی با ۱۶۶کیلوگرم در یک ضرب، ۱۹۶ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۳۶۲ کیلوگرم دومدال برنز یک ضرب و مجموع را گرفت.

حرکت یک ضرب

کیانوش رستمی آخرین وزنه برداری بود که بر روی تخته مسابقات آمد. او ۱۷۰ کیلوگرم را در اولین حرکت بالای سر برد. برای حرکت دوم ۵ کیلوگرم وزنه را افزایش داد که ۲ کیلوگرم از رکوردش در مسابقات جهانی آمریکا بیشتر بود، نماینده ایران این وزنه را نیز مهار کرد و مدال طلای یک ضرب را به دست آورد. او از انجام حرکت سوم انصراف داد.

ایوب موسوی در نخستین حرکت خود وزنه ۱۶۰ کیلوگرم را بالای سر برد. با این وزنه دو کیلوگرم بیشتر از مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ وزنه زد. او در دومین حرکت هم ۱۶۶ کیلوگرم را به ثبت رساند. موسوی برای آخرین حرکت ۱۶۸ کیلوگرم را انداخت و به مدال برنز یک ضرب رسید. الکسی یوفکین از روسیه نیز با ۱۶۸ کیلوگرم مدال نقره یک ضرب را به دست آورد.

حرکت دوضرب

موسوی اولین حرکت دوضرب خود را با مهار ۱۹۶ کیلوگرم آغاز کرد. در دومین حرکت پشت وزنه ۲۰۳ کیلوگرم قرار گرفت اما در ثبت آن ناموفق بود. انوشیروانی برای حرکت سوم وزنه شاگردش را به ۲۰۸ کیلوگرم تغییر داد اما موسوی دوباره ان را انداخت. موسوی با رکورد ۱۹۶ کیلوگرم در دوضرب چهارم شد و با رکورد ۳۶۲ کیلوگرم مدال برنز مجموع را گرفت.

الکسی یوفکین با ثبت رکورد ۲۰۵ کیلوگرم در دوضرب مدال نقره را به دست آورد. در مجموع دو حرکت نیز با ۳۷۳ کیلوگرم نایب قهرمان جام فجر شد.

کیانوش رستمی نیز با بالای سر بردن وزنه های ۲۱۰ و ۲۲۰ کیلوگرم علاوه بر قهرمانی در مسابقات جام فجر توانست رکورد دوضرب جهان را ۲ کیلوگرم و با ثبت رکورد مجموع ۳۹۵ کیلوگرم، رکورد مجموع جهان را نیز یک کیلوگرم ارتقا دهد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان