کد خبر: 316108
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند عصر امروز سه شنبه در این آئین گفت: محور ارتباطی میان شهرهای آبادان و خرمشهر حد فاصل میدان اروند تا میدان فرهنگ (الفی) به دلیل وجود حجم بالای ترافیک عبوری و عرض کم خیابان (حداکثر ۹ متر) در ساعات اوج ترافیک، تاخیر قابل توجهی را به شهروندان تحمیل می کرد.

موعود شمخانی افزود: به منظور رفع گره ترافیکی مسیر مذکور در گام نخست اقدام به انجام مطالعات بر روی پروژه (شناسایی دقیق تاسیسات در مسیر) در قالب تشکیل ۱۰ جلسه با مدیران ارگانهای مرتبط اعم از نفت، برق و غیره با حضور فرماندار ویژه آبادان کردیم.

وی اظهار کرد: پروژه تعریض مسیر حد فاصل میدان اروند تا میدان فرهنگ از بهمن ماه سال ۹۳ با پیش بینی اعتبار اولیه ۶ میلیارد تومن و صرف زمان هشت ماه تحت نظارت گروه مهندسان آغاز شد اما به دلیل وجود تاسیسات در طول مسیر و زمان بر بودن بسیاری از جایجایی ها به عنوان پیش نیاز آغاز عملیات، اجرای طرح با تاخیر مواجه شد.

شمخانی تصریح کرد: به دلیل آنکه رفع تمامی موانع توسط سازمان منطقه آزاد اروند بار مالی و زمانی بر پیکره پروژه وارد کرد، در نهایت پروژه با صرف ۱۳ میلیارد تومان اعتبار و در مدت ۱۳ ماه به انجام رسید.

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند از اجرای جاده با زیرسازی به طول ۹۰۰ متر، اجرای سیستم روشنایی کم مصرف، احداث گاردریل جهت محافظت از آبهای سطحی، اصلاح هندسی میادین محدوده طرح، اصلاح فاضلاب میدان گلستان و اجرای کامال سطحی وغیره به عنوان مشخصات فنی پروژه یاد شده نام برد.

شمخانی با قدردانی از همراهی مسئولان شرکت نفت و توزیع برق ناحیه جنوب در انجام و اتمام این پروژه گفت: این پروژه نشان داد که با همکاری و مشارکت تمامی مسئولان امکان انجام کارهای سخت و مشکل دار نیز وجود دارد.

محصور کردن اراضی سازمان منطقه آزاد اروند

معاون عمرانی و امور زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح محصور کردن اراضی منطقه آزاد اروند گفت: با اجرای این طرح، محدوده زمین های  منطقه آزاد اروند از فاصله یادمان شهدای شلمچه تا حصار سایت صنعتی به طول ۳۱ کیلومتر محصور شد.

شمخانی افزود: برای اجرای این طرح  در مدت ۱۴ ماه، ۲۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.

به گفته وی، این اقدام در راستای تفکیک اراضی منطقه آزاد اروند از  دیگر مناطق همجوار و جلوگیری از قاچاق احتمالی کالا از منطقه آزاد اروند به سرزمین مادری انجام شد.

تکمیل گام نخست مرکز فرهنگی اداری سازمان 

شمخانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تکمیل گام نخست مرکز فرهنگی، اداری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: قرارداد انجام این پروژه در آبان ماه سال گذشته منعقد و از آذرماه سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز و طبق تعهد پیمانکار زمان اتمام پروژه ۱۸ ماهه خواهد بود.

معاون عمرانی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند، مبلغ اولیه قرارداد ساخت این مرکز را ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در این پروژه کارهایی همچون تخریب و مقاوم سازی سازه موجود، تکمیل سازخ موجود، نماسازی پوسته داخلی، ساختمانهای اداری و فرهنگی و محوطه سازی انجام می شود.

به گفته وی، این مرکز در جهت متمرکز کردن مجتمع های فرهنگی و اداری و ایجاد مجموعه ای در خور شان مردم منطقه آزاد اروند در منطقه دیری فارم احداث می شود.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان