کد خبر: 316012
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > مجلس – رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم درباره کاندیداتوری مصطفی کواکبیان برای هیات رئیسه مجلس گفت: کاندیداتوری ایشان تصمیم فردی بود و فراکسیون امید کاندیدایی برای ریاست معرفی نکرد.

محمدرضا عارف در گفت و گو با خبرآنلاین درباره تغییر هیات رئیسه دائم
مجلس نسبت به هیات رئیسه موقت نیز گفت: رای نمایندگان بود که تصمیم گرفتند ترکیب
هیات رئیسه را تغییر دهند و ما هم تشکر می کنیم از ایشان.

او درباره کاندیداتوری مصطفی کواکبیان برای ریاست مجلس نیز اظهار
کرد: فراکسیون ما تصمیم گرفت که کاندیدایی برای ریاست نداشته باشد، اما هر نماینده
یک جنبه فردی دارد و یک جنبه فراکسیونی که باید به تصمیمات فراکسیون خود عمل کند.
آقای کواکبیان از جایگاه حق و حقوق فردی خود استفاده کرد. از این جایگاه مجاز بود
که کاندیدا شود و دیدیم که سریع انصراف هم دادند؛ منتها چون وارد پروسه رای‌گیری
شده بود، نتوانستند کاری بکنند.

او ادامه داد: بنا نیست هر کار فردی که یک نفر انجام داد، بلافاصله به فراکسیون ربطش دهیم. ما باید
بتوانیم از هر تصمیمی که فراکسیون می گیرد، دفاع کنیم.

وی درباره کمیسیون های مجلس نیز گفت که باید در کمیسیون هایی که کمتر
جاذبه دارد، حضور پیدا کنیم و از همین رو من به کمیسیون آموزش و تحقیقات می روم.

عارف درباره انتخاب مطهری به عنوان نایب رئیس دوم مجلس نیز بیان کرد: ما با تحلیل، آقای مطهری را در لیست خود گذاشتیم. چرا که یک چهره ارزشمند و ارزشی است که مطالبات مردم را خیلی خوب در مجلس دنبال می کند و دغدغه اش ارزشها و انقلاب است. من از نمایندگان مجلس تشکر می کنم که ایشان را انتخاب کردند و امیدوارم ایشان بتواند در هیات رئیسه نقش موثرتر و کارآمدتری را داشته باشد

وی درباره حضور اعضای فراکسیون امید در کمیسیون های تخصصی مجلس نیز گفت:‌ دوستان ما بر اساس علاقه و تجربه خود را برای کمیسیون های مختلف نامزد کرده اند. توصیه ما به دوستان این بود که بر اساس تخصص جلو بروند و نه بر اساس جاذبه هایی که کمیسیون ها دارند. نباید به این جاذبه ها توجه چندانی داشت.

عارف ادامه داد: خیلی از نمایندگان توانمندی برای عضویت در چندین کمیسیون را دارند، منتها توصیه ما این است که دوستان به کمیسیون هایی بروند که جاذبه کمتری دارند تا بتوانیم توزیع منطقی و معقولی را از نظر تخصص و کارآیی در کمیسیون های مختلف مجلس داشته باشیم. من کمسیون  آموزش را انتخاب کرده‌ام که دیگران به کمیسیون‌های پرجاذبه بروند.

او درباره آرایی که اعضای لیست امید به او برای ریاست در هیات رئیسه موقت ندادند نیز گفت:‌ ما به هیچ وجه عقب نشینی نکردیم. نگاه ما یک مجلس تعاملی بود تا به وحدت برسیم.

عارف درباره اعتبارنامه ها و سکوت فراکسیون امید دربرابر اعتبارنامه قاضی‌پور نیز گفت: موضع جدی ما این بود که دوستان حتی الامکان اعتراض نکنند و من صمیمانه از این رویکرد نمایندگان تشکر می کنم. برای اولین بار هیچ اعتراضی روی هیچ پرونده ای نشد. بالاخره نمایندگان از کانال های مختلف عبور کرده اند و شورای محترم نگهبان آنها را تایید کرده است. در قانون هم آمده که اگر پرونده جدیدی بود اعتراض شود. همیشه نباید دنبال آخرین راه حل باشیم. راه‌حل‌های مسالمت آمیزی وجود دارد که همدلی در مجلس حفظ  شود.

او درباره وزن اصلاح طلبان در مجلس نیز گفت: ما به دنبال وزن کشی نیستیم. بلکه به دنبال یک مجلس ملی هستیم که مشکلات اساسی را حل کند.

۲۷۲۱۳منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان