کد خبر: 315969
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > مجلس – دبیران هیات رییسه دائم مجلس، با تغییراتی نسبت به این جایگاه در هیات رئیسه موقت روبرو شده و ۶ کرسی آن میان دو فراکسیون امید و ولایت به نسبه تقسیم شدند.

به گزارش عصر اهواز در ادامه جلسه علنی امروز مجلس کاندیداهای دبیری هیات رییسه از تریبون اعلام شدند.

غلامرضا کاتب، احمد امیرآبادی، سیدناصر موسوی لارگانی، عباس پاپی زاده، امیرحسین قاضی زاده و اکبر رنجبرزاده از سوی فراکسیون ولایت و عبدالکریم حسین زاده، سهیلا جلودار زاده، سبحانی‌فر، وکیلی، یوسف نژاد و علیرضا رحیمی از سوی فراکسیون امید برای حضور در این جایگاه به صحن مجلس معرفی شدند.

بعد از اعلام آراء اخذ شده از نمایندگان، از میان  ۲۷۵ رای اخذ شده از سوی نمایندگان، کاتب با ۱۴۶ رای، قاضی زاده با ۱۴۶، اکبرزاده با ۱۴۰ رای،یوسف نژاد با ۱۳۵ رای، امیرآبادی با ۱۲۸ رای، وکیلی با ۱۲۴ رای به عنوان دبیران هیات رئیسه انتخاب شدند.

اما رحیمی با ۱۲۲ رای، موسوی لارگانی با ۱۲۱ رای، پاپی زاده با ۱۱۰ رای و جلودارزاده با ۱۰۷ رای و حسین زاده با ۱۰۶ و سبحانی فر با ۱۰۵ رای از حضور در جایگاه هیات رئیسه بازماندند.

گفتنی است در جلسه رای گیری برای هیات رییسه موقت که روز یکشنبه برگزار شده بود غلامرضا کاتب با ۱۶۱ رای، امیرحسین قاضی زاده با ۱۴۶ رای، اکبر رنجبرزاده با ۱۳۸ رای، عبدالکریم حسین زاده با ۱۳۷ رای، ناصر موسوی لارگانی با ۱۳۱ رای و مهدی امیرآبادی با ۱۳۰ رای دبیران هیات رئیسه موقت شده بودند. که براساس این آراء سهم فراکسیون ولایت و امید در کرسی های دبیری هیات رییسه موقت ۵ بر یک بود چه آنکه به جز حسین زاده بقیه اعضا از سوی فراکسیون منتسب به اصولگرایان به صحن مجلس معرفی شده بودند.

۲۷۲۱۶منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان