کد خبر: 315952
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > مجلس – نماینده اصلاح طلب مجلس نسبت به بررسی یکجای اعتبارنامه نمایندگان تذکر داد.

به گزارش عصر اهواز، در ادامه جلسه علنی امروز مجلس، تصویب یکجای اعتبار نامه نمایندگان همچنان مورد تذکر نمایندگان قرار گرفت.

محمدرضا تابش نماینده اصلاح طلب مجلس با خطاب قرار دادن علی لاریجانی گفت: آقای لاریجانی شما رموز سیاست را خوب می‌دانید، رموز ریاست مجلس را هم خوب یاد گرفتید.

وی با قرائت ماده ۳۳ آیین نامه داخلی مجلس که به بررسی اعتبارنامه ها اختصاص دارد خواستار بررسی تک تک اعتبارنامه ها شد و گفت: نمایندگان مجلس فرآیند انتخابات را طی کردند و طبق ماده ۸۴ نماینده کل ملت شده اند، خوب بود که هر نماینده قیام می کرد و اعتبارنامه اش تصویب می شد نه اینکه با تعجیل اینکار صورت بگیرد.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: براساس ماده ۳۳ شعبه گزارش را که در آن اعتبارنامه ها به اتفاق آرا تصویب شده است به صحن ارائه می دهد و رییس مجلس فقط باید این مصوبه را اعلام کند، شما معتقدید باید تک تک خوانده شود ولی اینکار در اصلاحیه آیین نامه تغییر کرده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر اینکار عقلایی هم هست، نباید کار غیرعقلایی کرد. اینکه بگوییم تک تک نمایندگان قیام کنند چه حاصلی دارد؟ مهم این است که این پروسه طی شود این ایرادات شکلی هستند باید کار محتوایی کرد.

۲۷۲۱۶منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان