کد خبر: 315838
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

وزیر ورزش و جوانان از آمادگی دولت ایران در حمایت و توسعه وزنه برداری دنیا خبر داد و گفت: کشور ما می تواند مهم ترین مسابقات وزنه برداری جهان را با بالاترین استانداردها برگزار کند.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت ورزش و جوانان، دکتر محمود گودرزی عصر امروز (دوشنبه) در دیدار با تاماش آیان و برخی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون جهانی و آسیا و آفریقا، شکل گرفتن وزنه برداری در ایران را از اوایل پیدایش المپیک نوین دانست و افزود: کشور ما همواره در اکثر دوره‌های المپیک، در رده‌های اول تا سوم، قهرمانانی ارزنده و سال ها قهرمانی سنگین وزن دنیا را در اختیار داشته است.

وزیر ورزش و جوانان رشته های وزنه برداری، کشتی و تکواندو را ستون های اصلی ورزش ایران در المپیک عنوان کرد و افزود: در واقع طی دوره های متمادی المپیک، وزنه برداری و کشتی بار اصلی افتخارات ما را به دوش کشیده اند.

وی با اشاره به سابقه ۶۰ ساله فدراسیون وزنه برداری ایران، خاطرنشان کرد: فدراسیونی منسجم و بسیار قوی در ایران فعالیت می کند که ورزشکاران آن نسبت به کشورهای دیگر از لحاظ دوپینگ پاک ترین هستند.

دکتر گودرزی در عین حال افزود: مجموعه ورزش ایران نسبت به بسیاری از کشورهای صاحب عناوین قهرمانی پاک تر است چرا که هم خود ورزشکاران و هم مجموعه مدیریت آن نسبت به دوپینگ و دیگر آلودگی ها حساسیت خاصی دارند.

وزیر ورزش و جوانان از انجام ۴۰۰ تست دوپینگ توسط نادوی ایران طی سال گذشته خبر داد و گفت: گاهی جوانی به اشتباه مکملی مصرف می کند که مشکل ایجاد می شود و نباید این را با برنامه های دوپینگ سازمان یافته یکسان دانست.

وی از آیان و دیگر اعضای فدراسیون جهانی و آسیایی خواست تا وزنه برداری ایران را برای حضور در مجموعه مدیریتی این مجامع و کسب کرسی های بین المللی یاری کنند.

به گفته دکتر گودرزی این تعامل و ارتباط متقابل می تواند به وزنه برداری جهان کمک کند.

وزیر ورزش و جوانان در پایان از آمادگی دولت ایران در حمایت و توسعه وزنه برداری دنیا خبر داد و گفت: کشور ما می تواند مهم ترین مسابقات وزنه برداری جهان را با بالاترین استانداردها برگزار کند.

** تاماش آیان: وزنه برداری بدون ایران جایگاه خوبی نخواهد داشت/ نصیری نخستین سمبل زندگی من است

رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری در این نشست ضمن تبریک به وزیر برای انتخاب علی مرادی به عنوان رئیس فدراسیون وزنه برداری، از برگزاری مسابقات مهم بین المللی جام فجر در شرایط حساس و منتهی به المپیک قدردانی کرد.

رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری با تاکید به این نکته که این رشته در دنیا بدون حضور ایران جایگاه مناسبی نخواهد داشت، گفت: همیشه می‌گویم که وزنه برداری این کشور بهترین‌ها را معرفی می‌کند.

وی با بیان این که ۴۸ سال در رده بین المللی وزنه برداری فعالیت داشته است، خاطرنشان کرد: طی این سال ها، ورزش ایران به خصوص در رشته های سخت که نیاز به تلاش مضاعف دارد، موفق بوده و همیشه برای من الگو است.

آیان در عین حال افزود: ایران در بسیاری از رشته ها مسابقات خوب و موفقی برگزار کرده که برای برگزاری مسابقات بین المللی فجر که انتخابی المپیک نیز به شمار می رود، از مسئولین این رشته و مجموعه مدیریت ورزش تشکر می کنم.

رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری در ادامه موضوع دوپینگ در ورزش را بسیار حساس دانست و گفت: جای قدردانی دارد که وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ایران به شدت با این موضوع مقابله می‌کنند.

وی از رشد دوپینگ در وزنه برداری جهان ابراز نگرانی کرد و افزود: وزنه برداری دارای جایگاه ویژه و مرکز بازی های المپیک است و ۱۰ تست مثبت در دو دوره این رقابت ها(پکن و لندن) آمار خوبی نیست که باید با کمک هم این رشته را پاک کنیم.

تاماش آیان در ادامه این نشست از افشارزاده به عنوان دوست ۳۵ ساله خود یاد کرد و همچنین محمد نصیری قهرمان وزنه برداری جهان و المپیک را نخستین سمبل زندگی خود دانست.

در این دیدار، علاوه بر دکتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزیر، بهرام افشارزاده مدیرکل حوزه وزارتی، علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری، مازیار ناظمی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارتخانه، محمدنصیری قهرمان وزنه برداری جهان و المپیک، برخی از اعضای فدراسیون جهانی و آسیایی از جمله نائب رئیس فدراسیون جهانی، رئیس فدراسیون آفریقا، دبیرکل فدراسیون آفریقا و دبیرکل کنفدراسیون وزنه برداری آسیا نیز حضور داشتند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان