کد خبر: 315832
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سردار حسین دهقان در سومین همایش تبیین اندیشه های دفاعی امام خامنه‌ای که عصر امروز در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد، اظهار داشت: وقتی بحث دفاع را مطرح می کنیم می گوییم که دفاع یک واجب کفایی است.

وی افزود: همه جامعه اسلامی باید همواره مجهز و آماده برای دفاع از اسلام، امت اسلامی، جامعه اسلامی و سرزمین اسلامی باشند. فارغ از اینکه جغرافیای آن کجا باشد.

سردار دهقان با بیان اینکه ممکن است این سوال امروز پیش بیاید که ما در سوریه و عراق چه کاری داریم که مشاور می فرستیم، حمایت می کنیم و در حد توان کمک می کنیم، گفت: خیلی ساده است. بخشی از جامعه اسلامی مورد حمله قرار گرفته و باید از آن دفاع کرد. نمی توان از آن چیزی که در آنجا در حال رخ دادن است، فارغ شد.

وزیر دفاع ادامه داد: وقتی می خواهیم به اندیشه رهبری به عنوان یک رهبر اسلامی و امام امت نگاه کنیم، می بینیم ایشان کسی است که وظیفه صیانت از امنیت فرد، گروه، جامعه، سرزمین، جغرافیا و مرزهای اندیشه ای را دارد.

وی اضافه کرد: اساسا بشر از زمانی که پا روی کره خاکی گذاشت تا زمانی که وجود دارد، خوی تجاوز، خودخواهی و شرارت همراهش است؛ پس جنگ خواهد بود.

سردار دهقان با بیان اینکه در این شرایط بحث دفاع مطرح است، تصریح کرد: جامعه اسلامی در معرض تعارض جوامع دیگر است.

وی افزود: جامعه اسلامی و ملت ایران نه تنها تهدید را نمی پذیرد، بلکه تهدید را هم با تهدید پاسخ می دهد.

وزیر دفاع گفت: یک جامعه اسلامی باید همواره قادر و آماده باشد و این قابلیت را به دشمنان خود نشان دهد که می تواند در مقابل آنها بایستد تا دشمن طمع نورزد و فکر نکند قادر است و می تواند و اگر اقدامی انجام دهد، نتیجه می گیرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان