کد خبر: 315749
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، مسعود اسدی ظهر امروز دوشنبه در همایش بررسی پیامدهای انتقال آب کارون اظهار کرد: مسئله انتقال آب کارون مبحثی منطقه ای نیست و ملی است. کشاروزی در خوزستان با وجود همه تلاش های صورت گرفته به ثروت افزایی نمی انجامد.

وی افزود: متاسفانه آب مازاد در استان اصفهان صرف کشت محصول برنج می شود در صورتی که در همین بازه زمانی کاشت این محصول استراتژیک در خوزستان ممنوع می شود.

رییس مجمع ملی تشکل های کشاورزی کشور گفت: خوزستان به دلیل درگیری با جنگ تحمیلی از لحاظ زیرساخت های صنعتی رشد قابل توجهی نداشته و این مسئله توجه به بخش کشاورزی استان را به خوبی نشان می دهد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در حالی که در حوزه کشاورزی مارون خوزستان ممنوعیت کشت اعلام می شود، وزیر نیرو  به دنبال احداث سد مارون دو است. باید به این مسئله به صورت جدی رسیدگی کرد.

تایثر مستقیم طرحهای انتقال آب بر شیلات

مدیر کل شیلات خوزستان نیز با حضور در این همایش عنوان کرد: میزان کل تولید آبزیان خوزستان در سال گذشته و جاری ۱۰۰ هزار تن است. اجرای طرح های انتقال آب به صورت مستقیم بر روی این میزان تاثیر می گذارد.

جاسم مرمضی افزود: شیلات خوزستان در نظر دارد در سال جاری برنامه های خود را در مقیاس های ملی به انجام برساند.

وی گفت: فعالیت ماهیگران در خوریات و تالاب های خوزستان از دیرباز در حال انجام شدن است و به طور حتم کمبود آب در این حوزه ها علاوه بر به خطر انداختن وضعیت معیشت ساکنین این مناطق بر روی میزان تولید آبزیان استان تاثیرگذار است.

مدیر کل شیلات خوزستان اظهار کرد: کیفیت آب تابع کمیت آن است. به طور حتم با کاهش دبی رودخانه های استان منجر به بی کیفیت شدن آب رودخانه ها خواهد شد و این مسئله تبعات اقتصادی و اجتماعی فراوانی بر جای خواهد گذاشت.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان