کد خبر: 315694
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، محمدرضا ساکت ظهر امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری فینال جام حذفی فوتبال کشور گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: شب گذشته مسابقه خوبی در خرمشهر برگزار شد که در این مسابقه مردم خرمشهر، آبادان و جنوب خوزستان یک شرایط سالم فرهنگی را فراهم کردند.

وی افزود: به احترام شهیدان فرازهای بسیار خوب فرهنگی در ورزشگاه دیدیم که این فضاهای فرهنگی مثال زدنی بودند و نشان دادند آنجا که نام ارزش های دینی و دفاع مقدس و شهدا باشد، همه احترام می گذارند.

مسئول برگزاری فینال جام حذفی تصریح کرد: در مسابقه شب گذشته بالغ بر ۲۰ هزار نفر در ورزشگاه بودند. مسئولان استانی و شهرستانی تلاش کردند تا کار به خوبی اجرا شود و جدیت خاصی را برای برگزاری مراسم به کار گرفتند.

ساکت ادامه داد: این مراسم جذابیت خاصی داشت، کار به پنالتی کشیده شد، رقابت تنگاتنگ بود و هر دو تیم با صلابت برخورد کردند که جا دارد از مدیران، مسئولان و مربیان هر دو باشگاه تشکر کرد.

وی اضافه کرد: این مسابقه نشان داد در خرمشهر ظرفیت خوبی برای برگزاری مسابقات آینده وجود دارد تنها بایستی بخشی از کارهای خدماتی ورزشگاه تکمیل شود که از مسئولان نفت و گاز، اداره کل ورزش و جوانان و فرمانداری خرمشهر خواهش کردم اجازه ندهند ورزشگاه متروکه و فرسوده شده و حتما باید خوب نگهداری شود چرا که این یک سرمایه ملی است که اگر خوب نگهداری نشود ضربه جبران ناپذیری به ورزش خوزستان و خرمشهر خواهد بود.

ساکت همچنین عنوان کرد: این ورزشگاه کاندید برگزاری مسابقات مهم و ملی است و کی روش نیز در مصاحبه های خود پیش بینی کرده بود که امسال اردوهای مختلفی را در استانها برای تیم ملی برگزار کند که پیشنهاد لیگ این بود که یکی از اردوها در این ورزشگاه و فصل مناسب برگزار شود.

مسئول برگزاری فینال جام حذفی گفت: همانطور که دیدید مراسم شب گذشته بسیار باشکوه برگزار شد و نقطه اوج مراسم در این بود که میان دو نیمه مدال هایی که به شکل پلاک طراحی شده بودند با حضور دو فرزند شهید منیعات و شهید عسگری فر در شب میلاد حضرت رقیه(س) و توسط دختر ۹ ساله یکی از این شهیدان بر گردن مسئولان آویخته شد که این قسمت نقطه اوج فرهنگی، هیجانی، احساسی و عاطفی برنامه بود و مسئولان هم در برابر این دختر شهید سر تعظیم فرود آوردند و مدالشان را تحویل گرفتند و عنوان کردند که این بهترین، زیباترین و معنوی ترین جایزه و هدیه ای است که دریافت کرده اند.

وی در ادامه افزود: امروز نیز خوشبختانه یادبود این مراسم بزرگ را در موزه دفاع مقدس و مرکز فرهنگی خرمشهر برای همیشه به یادگار می گذاریم تا این سنتی حسنه در راستای فرهنگ ورزش باشد.

ساکت تصریح کرد: همه بهره و ارزش های فرهنگی فوتبال را دیدند و متوجه شدند که فوتبال یک پدیده پاک اجتماعی است که ارزش های ملی، انقلابی و دفاع مقدس را تکریم و تعظیم می کند و از پایداری مردم خرمشهر و خوزستان تقدیر می کند.

مسئول برگزاری فینال جام حذفی در پاسخ به این سوال یکی از خبرنگاران که نظر شما در مورد این صحبت یحیی گل محمدی که عنوان کرده بود لیگ فوتبال در میزبانی ضعیف عمل کرده است، چیست؟ گفت: چنین چیزی صحیح نیست و این صحبت گل محمدی بیشتر ناشی از احساس و هیجانات ناشی از بازی بوده است.

وی در پایان بیان کرد: دو تیم از برگزاری مسابقه راضی بودند زیرا همه چیز عالی برگزار شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان