کد خبر: 315551
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۱۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان خوزستان گفت: سعودی‌ها دارند انتقام شکست‌های خود از مسلمانان را می‌گیرند و این گونه است که شاهد هستیم به مردم کشورمان اجازه انجام فریضه الهی حج را ندادند.

حجت السلام و المسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده در گفت‌وگو باخبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: سیاست‌هایی که سعودی‌ها از دیرباز و از ابتدای شکل‌گیری حکومتشان داشته‌اند، متاسفانه در چند سال اخیر تشدید شده است.این سیاست‌ها به هیچ وجه در راستای دلسوزی برای مسلمانان و رعایت حرمت دو حرم شریفین در شهرهای مکه و مدینه نبوده است.

وی افزود: آن‌چه در عربستان شاهد هستیم، یک دربار سعودی است که مانند حکومت‌های خودکامه و استبدادی، از سیره پیامبر اسلام(ص) و همچنین خلفای بعد از پیامبر(ص) فاصله دارد.

حسن‌زاده ادامه داد: سعودی‌ها سیاست و برنامه‌ای برای خدمت به حرمین شریفین مکه و مدینه و همچنین مسلمانان که به این شهرها مشرف می‌شوند، ندارند و متاسفانه در جهت خدمت به منافع خود و خدمت به آمریکا و انگلیس و دیگر دشمنان گام برمی‌دارند.

وی گفت: لغو حج امسال نتیجه سیاست‌های سعودی‌ها است؛ اینها سیاست‌های جدیدی نیست و امسال تنها تشدید شده است.

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در خوزستان اظهار کرد: سعودی‌ها در پی سیاست‌های غلطی که در یمن، عراق، لبنان، سوریه و کشورهای اسلامی آفریقایی داشته‌اند، شکست‌های مفصلی خورده‌اند و متاسفانه دارند انتقام این شکست‌ها را از مسلمانان می‌گیرند و این گونه است که شاهد هستیم به مردم کشورمان اجازه انجام فریضه الهی حج را ندادند.

وی افزود: این اقدام سعودی‌ها در جهت جلوگیری از انجام حج، مصداق صد عن سبیل الله است. ما از سعودی‌ها انتظاری نداریم بلکه از جهان اسلام انتظار داریم که نسبت به این اقدام سعودی‌ها واکنش عمومی نشان دهند.

حسن‌زاده ادامه داد: در این راستا اگر حکام کشورهای اسلامی با سعودی‌ها همراهی داشته باشند و نسبت به این موضوع واکنش نشان ندهند، مردم کشورهای اسلامی نباید با حکامشان همراهی داشته باشند.

وی گفت: هر چند سعودی‌ها اجازه ندادند که حج شرافتمندانه و با عزت امسال انجام شود ولی امیدواریم در سال آینده شاهد برگزاری حج ابراهیمی برای مردم مسلمان کشورهای اسلامی باشیم.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان