کد خبر: 315484
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر، ویتولد واشچیکوفسکی وزیر خارجه لهستان در نشست خبری مشترک با محمدجواد ظریف گفت: ایران برای ما یک همکار مهم اقتصادی است.

وی افزود: ایران کشوری مشکل زا نیست بلکه کشوری است که مشکلات را حل میکند.

وزیر خارجه لهستان تاکید کرد: خوشحالم که پس از سال های بسیار زیاد انزوای ایران، ایران به عرصه بین المللی بازمیگردد.

وی ادامه داد: ایران کشوری است که همیشه لهستان احترام زیادی برای او قائل است. تمدن ما اروپایی ها هیچ وقت نمیتوانست انقدر رشد کند اگر ایران بزرگ نبود.

واشچیکوفسکی تصریح کرد: در جنگ جهانی دوم هزاران لهستانی در ایران پناهنده شدند و ما این مساله را فراموش نمیکنیم و ما از شما بابت این موضوع سپاسگذاریم.

وزیر خارجه لهستان خاطرنشان کرد: پس از مذاکرات هسته ای ایران ما با خوشحالی به ایران به عرصه بین المللی خوش آند میگوییم و امیدوارم با ایران روابط خوبی داشته باشیم. امیدوارم این یادداشت تفاهم صفحه جدیدی را بین روابط دو کشور بگشاید.

همچنین محمدجواد ظریف نیز در این نشست خبری تاکید کرد: ایران و لهستان دارای یک سابقه خوب تاریخی هستند.

وی افزود: دو کشور امکانات همکاری گسترده ای دارند و تاریخ مثبت این همکاری زمینه را برای مردم دو کشور فراهم کرده که به آینده امیدوار باشند.

ظریف گفت: مردم لهستان در زمان جنگ جهانی که به ایران آمدند سابقه خوبی از هنر و توانمندی از خود به جا گذاشتند و امروز زمینه همکاری دو کشور وجود دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: امروز علاوه بر مذاکرات دوجانبه همراه با یک هیات بلندپایه اقتصادی به لهستان آمدم. ما زمینه همکاری برای ایجاد ثبات و امنیت و موضوعات اقتصادی در دنیای پیرامونی خود داریم.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای برجام و رفع تحریم ها زمینه همکاری های دو کشور فراهم بوده و موانع برداشته شده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان