کد خبر: 315303
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > مجلس – اولین تذکر مجلس دهم را علیرضا محجوب نماینده تهران به نام خود ثبت کرد.

به گزارش عصر اهواز، او از ابتدای جلسه امروز در جایگاه هیات رییسه حضور یافته و خواستار بیان تذکرش بود. عبدالرضا هاشم‌زایی رییس سنی جلسه اما با شوخی و طنز چندین بار به درخواست کنندگان تذکر از جمله محجوب گفت که مدت ریاست او کوتاه است و تذکرات را برای رییس بعدی بگذارند.

بعد از جلوس لاریجانی بر صندلی ریاست موقت مجلس، علیرضا محجوب باز هم درخواست بیان تذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه در آیین نامه داخلی مجلس آمده است که قبل از رای گیری باید تذکرات و اخطارها شنیده شود، گفت: روز گذشته و امروز قبل از اینکه هیات رییسه موقت تعیین شوند، صفحه مانیتور نمایندگان برای ثبت درخواست تذکرات باز نبود؛ لذا مجبور بودیم بلند شویم و درخواست تذکر کنیم.

نماینده تهران ادامه داد: این باعث شده برخی به من بگویند من معترض حرفه ای هستم! ما می خواهیم حق نماینده برای تذکر و اخطار به رسمیت شناخته شود. کسی نماینده تر نیست، مدیریت جلسه نباید جوگیر شود. کسانی که در جلسه و کمیسیون نقش اداره کننده را دارند بدانند که همه از حقوق مساوری برخوردارند.

علی لاریجانی با وارد دانستن این تذکر گفت: براساس آیین نامه داخلی مجلس باید تذکرات قبل از رای گیری شنیده شود، من هم معتقد هستم که اگر به هیات رییسه سنی تذکری داده شد، باید استماع شود. البته آقای هاشم‌زایی به شوخی گفتند که چون دوره ریاستشان کوتاه است نمایندگان تذکر ندهند.

۲۷۲۱۶منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان