کد خبر: 315285
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

نعمت اله آلبوغبیش در گفتگو با مهر اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن فصل گرما و افزایش مصرف آب، مشکلات افت فشار و کمبود آب در بعضی از روستاهای تابعه آغاز شده است.

وی اضافه کرد: روزانه بیش از ۹۲ هزار مترمکعب آب ازتأسیسات آبرسانی دارخوین و خط لوله ۴۰ اینچ تأمین می شود و علاوه بر آن تعداد ۲۱ روستا از دهستان های حسینی و بوزی آب آنها از کانال کوت امیر گرگر (اهواز ـ ماهشهر) و در بخش دارخوین تعداد سه روستا آب آنها از خط آب حیات اهواز ـ  آبادان و تأسیسات آبرسانی چهار روستا مستقیماً از رودخانه کارون تأمین می شود.

معاون فرماندار شادگان تصریح کرد: در صورتی که فقط آب خط ۴۰ اینچ جهت کل جمعیت ۱۶۰ هزار نفری شهرستان محاسبه شود، سرانه مصرفی هر نفر روزانه ۵۷۵ لیتر خواهد بود و چنانچه جمعیت روستاهایی که آب آنها از سایر منابع ذکر شده تأمین می شود، کسر خواهد شد که قطعاً رقم سرانه آب مصرفی بیشتر خواهد شد.

آلبوغبیش یادآورشد: تأمین آب مصرفی روستائیان تا زمان تکمیل خط آبرسانی ۵۳ اینچ طرح الغدیر، مستلزم مدیریت بهینه مسئولان آبفای شهری و روستایی و تلاش درجهت بازسازی و نگهداری تأسیسات موجود و به ویژه همکاری هر چه بیشتر همشهریان به منظور پیشگیری از مصرف غیرمجاز آب است.

وی در پایان گفت: در سال ۹۴ تعداد ۴۵۱ پرونده انشعاب آب غیرمجاز روستایی به مراجع قضایی منعکس شد که ۲۹۰ پرونده رسیدگی و مابقی درحال رسیدگی است. بدیهی است مصرف غیرمجاز آب علاوه بر داشتن اشکال شرعی و به دنبال آن برخورد قانونی باعث عدم رسیدن آب به روستاهای پایین دست و ایجاد نارضایتی شدید جهت اهالی این روستاها خواهد شد که بسیار نگران کننده است و جای تأمل دارد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان