کد خبر: 315263
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سرپرست استانداری خوزستان با بیان اینکه ما از درک قرآن کریم غافل هستیم، گفت: با فعال شدن خیران در زمینه‌های قرآنی تحول مهمی در این زمینه صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، فرج‌الله خبیر در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی استان خوزستان با بیان اینکه زیبنده آن است در جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای عمل شود که قرآن در جامعه منتشر شود، گفت: رفتارها و اخلاق‌های ما باید قرآنی باشند تا جامعه سالمی داشته باشیم.

وی بیان کرد: قرآن کتاب هدایت است و با تمسک به آن همه خادمان دستگاه‌های اجرایی استان تلاش کنند تا برنامه‌های بهتری به مناسبت ماه رمضان در استان اجرا شود.

خبیر با بیان اینکه ما از درک قرآن کریم غافل هستیم، گفت: اگر موفق به درک مفاهیم آیات الهی می‌شدیم به یقین گفتارمان قرآنی می‌شد و مشکلاتی که از نظر رفتاری در جامعه مشاهده می‌شود وجود نمی‌داشت.

سرپرست استانداری خوزستان گفت: دولتی کردن کارها یکی از مشکلاتی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی با آن مواجه بودیم اگرچه دولت‌ها باید در خدمت مردم باشند و هزینه‌های آنها از مردم تأمین می‌شود اما دولت‌ها باید زمینه را برای فعالیت‌های مطلوب مردم فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه شورای قرآن استان به ریاست نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و دبیری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برای امور قرآنی کفایت می‌کند مشروط به آنکه به صورت مستمر تشکیل جلسه دهد گفت: ما باید برای تبلیغ فرهنگ قرآنی پیشنهادهای مطلوب را از مؤسسات دریافت کرده و آنها را مورد بررسی قرار داده و پس از پالایش به اجرا درآیند.

خبیر با تاکید بر حضور خیران در زمینه‌های قرآنی گفت: تحقق این موضوع تحول مهمی در این زمینه صورت می‌گیرد و سعی می‌شود که خیران قرآنی در سطح استان بیشتر از گذشته فعال شوند چرا که مردم آمادگی کامل در این زمینه را دارند.

به گزارش ایسنا؛ حجت‌الاسلام محمدحسین بلک، مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان نیز در این مراسم اظهار کرد: در استان خوزستان بیش از ۲۰۰ مؤسسه قرآنی با امکانات و اهتمام خودجوش مردمی به ثبت رسیده و فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در زمان استانداری دکتر مقتدایی حرکت قرآنی شکل گرفت؛ اینکه ماه رمضان و قرآن کریم، دغدغه کارگزاران جمهوری اسلامی ایران است، شایسته تقدیر است و یاد ایشان در این حرکت خیر گرامی باد.

بلک بیان کرد: تعداد قابل توجهی از روستاها دارای خانه قرآن روستایی هستند و موسسات به امور تخصصی مشغول هستند.

به گزارش ایسنا؛ فاطمه حقیقی، مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی مردمی استان خوزستان نیز در این مراسم با بیان اینکه ۷۵ خانه قرآن شهری و ۲۰۰ مؤسسه قرآنی در سراسر استان فعال است، گفت: در این مؤسسات ۲۰۰۰ مربی و مدرس مشغول به انجام آموزش‌های قرآنی هستند.

وی بیان کرد: امور قرآنی مورد بی‌مهری واقع شده‌اند و بسیاری از موسسات قرآنی با سرمایه شخصی به فعالیت می‌پردازند. طی یک سال گذشته به دلیل نبود مکان ۲۰ مؤسسه قرآنی خوزستان تعطیل شدند. در استان حسینیه‌ها و مساجد بسیاری وجود دارد که می‌توان از ظرفیت آنها برای این امور استفاده کرد.

حقیقی گفت: شهدای قرآنی استان خوزستان از نخبگان بودند که رسیدگی به آنها تنها در حد جلسات قرآنی بوده است. ما با زندگی آنها در آبادان به صورت مستقیم در ارتباط هستیم. باید پیگیر امور شهدای قرآنی استان خوزستان باشیم.

وی با بیان اینکه پیشنهاد می‌شود در ماه رمضان یک روز به عنوان روز قرآن تعیین شود تا از فعالان قرآنی تجلیل صورت گیرد، افزود: درخواست برگزاری مرتب شورای قرآن استان را داریم. عدم برگزاری آن باعث اختلال در امور قرآنی می‌شود. بودجه قرآنی سال ۹۳ در استان خوزستان هنوز جذب نشده و با این روند بودجه ۹۴ نیز به ما تعلق نمی‌گیرد.

حقیقی گفت: کمیته‌ای برای رسیدگی به امور قرآنی در استان تشکیل شود تا در نتیجه آن بتوان فرهنگ وقف قرآنی را نهادینه کرد.

به گزارش ایسنا؛ در این مراسم با حضور مهدی دغاغله، از حافظان، قاریان، داوران و برگزیدگان مسابقات قرآنی تسنیم و تلاوت تجلیل شد و برخی از مجوزهای موسسات قرآنی استان خوزستان تحویل داده شد.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان