کد خبر: 315099
تاریخ انتشار: شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، جشنواره استانی اسکیت نونهالان به میزبانی خرمشهر در سالن حجاب این شهر برگزار شد.

این مسابقات که در رده زیر سنی زیر ۱۰ سال برگزار شده بود طی دو نوبت صبح ویژه دختران و بعد از ظهر برای پسران در پنج رده سنی هفت، هشت، ۹ و ۱۰ و زیر هفت سال برگزار شد.

رئیس هیئت اسکیت خرمشهر در حاشیه برگزاری این مسابقات در گفتگو با مهر، ضعف بنیه مالی خانوارها را علت اصلی گرایش پایین به این رشته دانست و اظهار کرد: پتانسیل های بسیاری در آبادان و خرمشهر وجود دارد اما مشکل عمده ای که در این منطقه وجود دارد، این است که وضعیت معیشتی خانواده ها خیلی پایین است و هزینه مسابقات اسکیت هم بالاست.

سوسن جودکی در ادامه، بر لزوم حمایت مالی از این رشته تاکید کرد و گفت: اگر منطقه آزاد اروند بازهم همراهی کند ما درصدد هستیم به صورت رایگان دوره های آموزشی برگزار کنیم.

وی، ایجاد فضاهای مخصوص اسکیت در پارک ها را راهکار دیگری برای تقویت این رشته ورزشی در خرمشهر برشمرد و افزود: ایجاد فضا در پارک ها در دست پیگیری است که در این رابطه با واحد عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند هماهنگی های لازم صورت گرفته قرار است سه تا چهار پارک فضاهای رایگان را داشته باشیم.

رئیس هیئت اسکیت خرمشهر همچنین از احداث این فضاهای ورزشی خاص رشته اسکیت تا پایان سال ۹۵ خبر داد.

وی به برگزاری جشنواره اسکیت نونهالان به میزبانی خرمشهر اشاره کرد و افزود: این دوره چهارمین دوره جشنواره اسکیت است که به میزبانی خرمشهر برگزار می شود.

جودکی با اشاره به برگزاری مسابقات اسکیت نونهالان قهرمانی کشور به میزبانی خرمشهر در سال گذشته، تصریح کرد: استقبال باشکوه از دور قبل که اسفندماه امسال برگزار شده بود باعث شد که درصدد گرفتن میزبانی کشوری دیگری در دو گروه دختران و پسران باشیم.

وی ادامه داد: همچینین سال گذشته یک دوره مسابقه اسکیت ماراتن نوجوانان در خرمشهر برگزار شد که امیدواریم امسال نیز موفق به گرفتن میزبانی این دور از مسابقات در خرمشهر شویم.

رئیس هیئت اسکیت خرمشهر، نونهالان را سرمایه های اسکیت خواند و خط مشی این هیئت برای پیشرفت پایه ای رشته اسکیت اعلام کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان