کد خبر: 315096
تاریخ انتشار: شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، صادق مرادی ظهر امروز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: استعمال دخانیات جرم نیست ولی ایران از معدود کشورهای جهان است که قانون جامع منع استعمال دخانیات را دارد.

وی افزود: برخورد با استعمال دخانیات در حوزه فرابخشی است و اگر خوب انجام نشود گروه سلامت نمی تواند موفقیتی را در این حوزه کسب کند.

معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد:‌ باید کاری کنیم که دخانیات به سهولت در اختیار مردم و در دسترس قرار نگیرد. مردم نباید به راحتی قادر به خرید دخانیات باشند.

مرادی تأکید کرد: دخانیات را باید آنقدر گران کرد تا هر کسی نتواند به راحتی پول تو جیبی خود را راحت به دود تبدیل کند. باید استعمال دخانیات را به هر شیوه ای در اماکن عمومی مشمول ماده ۱۳ را به صفر برسانیم.

وی ادامه داد:‌ پارک، ترمینال، اتوبوس و اماکنی از این دست مشمول ماده ۱۳ نمی شوند اما در رستوران ها، واحدهای مسقف و آن مکان هایی که بازدید کارشناسان بهداشت را ممکن می کند، امکان پیشگیری و برخورد از استعمال دخانیات را داریم.

معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد:‌ باید قبح مصرف و استعمال دخانیات را در کشور نهادینه کنیم تا هر کسی به راحتی مقابل چشمان دیگران دخانیات مصرف نکند.

مرادی خبر داد:‌ البته وضعیت خوزستان به لحاظ مصرف دخانیات خیلی بدتر از سایر استان ها نیست ولی باید قبول کرد در استان هایی که نرخ بیکاری و ارتکاب جرائم کمتر باشد قطعا نرخ مصرف دخانیات هم کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به برداشتن قدم های خوب در راستای مبارزه با مصرف دخانیات عنوان کرد: اتحادیه ها باید واحدهای صنفی خود را موظف به رعایت قوانین مصوبی مانند ممنوعیت فروش سیگار به صورت نخی و یا ممنوعیت فروش سیگار به افراد زیر ۱۸ سال کنند.      

به گزارش مهر، شعار امسال روز جهانی مبارزه با مواد مخدر «ساده کردن پکیج سیگار» است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان