کد خبر: 315050
تاریخ انتشار: شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، فرهاد صفدری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مراکز ترک دخانیات را امروز از یک مرکز فعال در غرب اهواز به هشت مرکز افزایش داده ایم و تا پایان ۶ ماه اول امسال در تمام شهرستان های حوزه علوم پزشکی حداقل یک مرکز را راه اندازی خواهیم کرد.

وی افزود: در غرب و شرق اهواز نیز حداقل دو مورد از این مراکز راه اندازی می شوند. راه اندازی این مراکز از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت انجام شده و تاکنون نزدیک به ۴۶۰ میلیون تومان برای راه اندازی این مراکز هزینه شده است.

مدیر گروه سلامت محیط حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اظهار بی اطلاعی از آمار مرگ و میر دخانیات در خوزستان تصریح کرد:‌ از این به بعد با راه اندازی مراکز ترک دخانیات که در حال فعال شدن هستند می توانیم برخی از آمار را استحصال کنیم.

وی بیان کرد:‌ شناسایی افرادی که دخانیات مصرف می کنند را به پایگاه های سلامت هم برده ایم و این مسئله جزو فرم های پرسشی مراقبان بهداشت است.

صفدری عنوان کرد: مراکز ترک دخانیات برای ترک سیگار تعریف شده و از قوی ترین و به روزترین داروها نیز به صورت مشاوره ای استفاده می کنیم.

وی خبر داد:‌ البته با مشاوره گرفتن از متخصصان بسیار خوب خدمات ترک تخصصی قلیان را نیز در دستور کار این مراکز قرار دادیم.

مدیر گروه سلامت محیط حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز یادآور شد: کنترل مصرف دخانیات در اماکن عمومی بر عهده متولیان و مالکان آن اماکن است. وظیفه بهداشت نظارت بر حسن اجرای قوانین است.

صفدری تأکید کرد:‌ هیچ قهوه خانه رسمی در خوزستان نداریم و برخلاف استان های دیگر که تابلوی مستقیم دارند، در استان خوزستان چنین مسئله ای وجود ندارد.

وی ادامه داد: ‌خوزستان یکی از استان های پاک از نظر صدور نکردن مجوز و رسمیت نبخشیدن به مراکز قهوه خانه و قلیان خانه است.

مدیرگروه سلامت محیط حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داد: برگزاری مسابقات نقاشی، راهپیمایی با شعار «دخانیات سمی برای خانواده»، برگزاری کارگاه های آموزشی و همچنین همایش تخصصی برای متولیان و دست اندرکاران مراکز ترک دخانیات (پزشک، کارشناس بهداشت محیط و روانشناس) از جمله برنامه های اجرایی در هفته ملی دخانیات است.

به گزارش مهر، «ساده کردن پکیج سیگار» شعار جهانی امسال برای روز مبارزه با دخانیات است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان