کد خبر: 315021
تاریخ انتشار: شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، به دنبال انتشار خبری با عنوان «روستای بروایه تریچی در هفتمین ماه بی آبی» در روز دوشنبه سوم خردادماه جاری در این خبرگزاری، شرکت آب و فاضلاب خوزستان به عنوان متولی آب روستاها توضیحاتی برای این خبرگزاری ارسال کرد.

در توضیحات روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان آمده است: روستای بروایه تریچی یکی از روستاهای دهستان الهایی واقع در بخش مرکزی است که آب شرب مورد نیاز آن به صورت روزانه از تاسیسات قدیمی مراونه واقع در روستای مراونه بیت صحین تامین می شود. شبکه توزیع آب شرب فعلی مورد بهره برداری این روستا قدیمی است ولیکن به منظور بهبود کمی و کیفی آب شرب روستا همچنین به دلیل توسعه و افزایش جمعیت روستا شبکه توزیع آب شرب جدیدی کار گذاشته شده و آماده اتصال است.

همچنین در متن توضیحات آب و فاضلاب آمده است: به علت عدم همکاری اهالی دارای انشعاب غیر مجاز برای اخذ انشعاب مجاز و قانونی (این روستا ۶۵ انشعاب مجاز و ۲۰ انشعاب غیر مجاز دارد) و همچنین عدم پرداخت بدهی آب بهاء، از شبکه آب شرب جدید روستا بهره برداری نشده است و در صورت همکاری اهالی یعنی جمع آوری انشعابات غیر مجاز و اخذ انشعاب مجاز همچنین پرداخت بهای آب مصرفی خود این موضوع در کوتاهترین زمان ممکن انجام خواهد شد و تنها تعدادی از خانوارها که در اثر توسعه روستا از شبکه توزیع قدیمی فاصله دارند و دچار افت فشار آب در مقاطعی می شوند از کمیت مناسب برخوردار خواهند شد.

در ادامه این توضیحات عنوان شده است: در این میان انشعابات غیر مجاز و مصارف غیر شرب نیز سهم بسزایی در افت فشار آب شرب اهالی روستاها دارد. روستای بروایه تریچی ۶۵ مشترک دارد که تعداد ۵۸ مشترک در مجموع مبلغ ۲۶۹ میلیون و ۹۱۱ هزار ۳۳۰ ریال به امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اهواز بدهی دارند که همین موضوع مشکلات بسیاری برای تامین هزینه های جاری و خدمت رسانی به اهالی روستا به وجود آورده است، آب بهای دریافتی از مشترکین صرف تامین هزینه های خدمات برای خود روستاییان می شود.

در ادامه متن شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان آمده است: این روستا یکی از روستاهای تحت پوشش پروژه آبرسانی الهایی است که در حال حاضر به علت عدم تامین اعتبارات لازم فرآیند اجرایی آن متوقف شده است و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز و بهره برداری از این پروژه ضمن جمع آوری تاسیسات قدیمی مراونه، شاهد افزایش چشمگیری در کیفیت و کمیت آب روستا خواهیم بود. ضمنا شرکت های آب و فاضلاب روستایی بر اساس قانون متولی تامین آب دام و احشام روستاییان نیستند و مسئولیتی در این زمینه متوجه شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان نمی شود.



منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان