کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 314915
تاریخ انتشار: شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

تیم ملی والیبال ایران در ست اول بازی برابر استرالیا به پیروزی رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به توکیو، تیم ملی والیبال ایران در افتتاحیه رقابت‌های انتخابی المپیک از ساعت ۵:۴۰ دقیقه صبح شنبه به مصاف استرالیا رفت.

این بازی در سالن متروپولیتن توکیو ژاپن با قضاوت داوران ژاپنی و صربستانی برگزار شد.

ست نخست ۲۵-۱۹ ایران

تیم ملی ایران با ترکیب عبادی‌پور، معروف، موسوی، میرزاجانپور، غلامی و غفور بازی را آغاز کرد.

این ست با سرویس والکر استرالیایی آغاز شد و این بازیکن موفق شد یک امتیاز سرویس را کسب کند. امتیاز بعدی سرویس این بازیکن هم به استرالیا رسید و بازی دو بر صفر به نفع استرالیا شد. اولین امتیاز ایران در این مسابقه با کار سرعتی معروف و موسوی به دست آمد و با خطای بازیکنان استرالیا ایران دومین امتیاز پیاپی را کسب کرد تا بازی به تساوی برسد.

توماس ادگار کاپیتان تیم ملی استرالیا از آغاز این ست رو نیمکت ذخیره‌ها قرار گرفت.

بعد از استراحت فنی نخست که با کسب امتیاز ۸ برای ایران به دست آمد تیم ملی ایران موفق شد اختلاف امتیاز خوبی را ایحاد کند و با چندین دفاع پیاپی ۱۱ بر ۹ از حریف پیش بیفتد با این حال استرالیایی ها خیلی زود نتیجه را جبران کردند و حتی یک امتیاز هم پیش افتادند و بازی ۱۲ بر ۱۱ شد تا لوزانو در خواست وقت استراحت کند.

فاصله نزدیک امتیاز دو تیم بازهم تا امتیاز ۱۶ ادامه داشت اما ملی پوشان ایران بعد از وقت استراحت فنی ۱۹ بر ۱۵ پیش افتادند تا سانتیلی سرمربی تیم ملی استرالیا مجبور به گرفتن وقت استراحت شود.

با پاس سعید معروف، عادل غلامی موفق شد امتیاز ۲۱ را کسب کند و خودش به خط سرویس برود و ایران موفق به کسب بیست و دومین امتیاز شود.با کسب امتیاز ۲۳ توسط ایران سرمربی تیم ملی استرالیا درخواست ویدئو چک کرد اما تایید نشد تا این امتیاز برای ایران ثبت شود.

بعد از کسب امتیاز ۲۴ فرهاد قائمی به میدان آمد و در خط سرویس قرار گرفت اما امتیاز سرویس او به استرالیا رسید.بعد از امتیاز ۱۹ برای استرالیا بازیکن این تیم به خط سرویس رفت و با برخورد توپ او به تور، ایران به امتیاز ۲۵ رسید.

برنامه سایر بازی‌های امروز به شرح زیر است:

ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه: چین – فرانسه

ساعت ۱۱: لهستان – کانادا

ساعت ۱۴ و ۴۰ دقیقه: ژاپن – ونزوئلا

به روز رسانی می‌شود…منبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان