کد خبر: 314789
تاریخ انتشار: جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

امام جمعه موقت اهواز گفت: در مجلس خبرگان به‌دنبال آن هستیم که در مقابل تهاجم‌های نرم و سخت دشمن بایستیم و به ملت ایران نشان دهیم که مجلس خبرگان باید در پیشانی مقاومت در برابر دشمن بایستد و با دشمن مبارزه کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان، آیت‌الله «محسن حیدری» در خطبه‌های نماز جمعه امروز، ۷ خردادماه اهواز، اظهار کرد: دولت حق ندارد آب خوزستان را به استان‌های دیگر انتقال دهد و باید در این زمینه به حقوق مردم زیان‌دیده استان در دوران دفاع مقدس توجه شود.

وی ادامه داد: مردم خوزستان در هشت سال دفاع مقدس خسارت‌های فراوانی را متحمل شدند و با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کردند و اکنون هیچ کس حق ندارد آب این مردم را به جای دیگری انتقال دهد.

امام جمعه موقت اهواز در خصوص افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که هفته گذشته انجام شد، گفت: انتخاب رئیس جدید مجلس خبرگان علیرغم نظر استکبار جهانی یک انتخاب انقلابی بود و انتخاب آیت الله جنتی به عنوان رئیس مجلس خبرگان انتخابی به جا بود.

حیدری تصریح کرد: این انتخاب یک تو دهنی به دهان بلندگوهای استکباری زد که مرتباً علیه فقهایی که در خط ولایت فعالیت می‌کردند اظهار نظرهای بی‌جا می‌کرد و با این انتخاب نشان داده شد که مجلس خبرگان مستقل از همه در راستای رهبری فعالیت می‌کند.

وی افزود: مسیر مجلس خبرگان همان مسیر اسلام است و هدف فعالیت این مجلس عزت‌مندی کشور و مردم و ریشه‌کن کردن فقر و جهل در کشور است.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: در مجلس خبرگان به‌دنبال آن هستیم که در مقابل تهاجم‌های نرم و سخت دشمن بایستیم و به ملت ایران نشان دهیم که مجلس خبرگان باید در پیشانی مقاومت در برابر دشمن بایستد و با دشمن مبارزه کند.

وی گفت: اقتدار همه جانبه کشور باید حفظ شود تا دشمن توان نفوذ به درون کشور را نداشته باشد، آن زمان است که دشمن مجبور به عقب‌نشینی می‌شود و به ما امتیاز می‌دهد بنابراین اقتدار جمهوری اسلامی است که باعث شده تا دشمنان بر سر میز مذاکره بیایند و به ما امتیازات فراوانی بدهند.

حیدری با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، ترک گناه و توبه به درگاه خدا، افزود: انسان باید همیشه به یاد خدا، آخرت و مرگ باشد و با دعا سروکار داشته باشد و تلاش کند در راه خودسازی و پاکسازی خویش گام بردارد.

وی گفت: در ماه‌هایی مانند شعبان و رمضان خداوند ظرفیت‌های بزرگی برای ما قرار داده تا از این فرصت استفاده کنیم و به حساب خود برسیم و مناجات‌هایی را که در این ماه وجود دارد انجام دهیم تا ثمر آن را در زندگی خود ببینیم.

امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: مناجات شعبانیه بسیار شورانگیز است و باید انسان به این مناجات متوسل شود و از این ظرفیت الهی بهره ببرد تا در زندگی خود به سعادت دست پیدا کند.

وی در خصوص بحث استفاده از قلیان و سیگار گفت: از نظر فقهی بسیاری از فقها به این نتیجه رسیدن که کشیدن سیگار و قلیان به‌علت زیان‌های فراوانی که برای بدن انسان دارد شرعاً حرام است.

حیدری ادامه داد: همه باید به ترک سیگار و قلیان روی بیاورند و در مناطق عمومی نباید این امر زشت را مرتکب شوند هم‌چنین نیروی انتظامی وظیفه دارد در مقابل این وضعیت ایستادگی و با متخلفان برخورد کنند.

وی خاطرنشان کرد: انسان‌ها گرفتار حجاب‌های ظلمانی هستند و باید کاری کنند تا این حجاب‌های ظلمانی را بشناسند و آن را پاره کنند تا به حجاب‌های نورانی دست پیدا کنند.

امام جمعه موقت اهواز گفت: گناهانی که انسان‌ها مرتکب می‌شوند باعث می‌شود که زنگارهایی به دل آن‌ها بنشیند تا نتوانند تا با دیده دل ببینند و خدا را بشناسند.

حیدری ادامه داد: منشأ همه گناهان انسان هوای نفس است و هیچ حجابی تاریک‌تر از آن وجود ندارد و این هوای نفس است که ارتباط میان انسان و خدا را قطع می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: روزه‌داری بهترین سلاح برای پاره کردن حجاب‌های نفسانی انسان است. هم‌چنین شب زنده‌داری با مناجات، دعا و نماز شب نیز می‌تواند حجاب‌های سیاه نفسانی انسان را از بین ببرد.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان