کد خبر: 314648
تاریخ انتشار: جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سرمربی تیم ‌ملی فرانسه از اریک کانتونا رسما شکایت کرد تا در دادگاه پاسخگوی اظهار نظر خود باشد.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از فرانس فو‌تبا‌ل، اریک کانتونا ستاره جنجال تیم ‌ملی فرانسه که بعضا با اظهار نظرات جنجالی خود در کانون توجه قرار می‌گیرد چندی پیش صحبت کرد و عنوان کرد که کریم بنزما و حاتم بن عرفا به دلیل این که اصلیتی برای قاره آفریقا دارند از سوی تیم ‌ملی فرانسه برای حضور در یورو خط خوردند.

این اظهار نظر باعث شده است تا وکیل دیدیه دشان از تشکیل این پرونده و پیگیری آن در دادگاه خبر داد و اعلام کرد که کانتونا باید پاسخگوی اظهار نظر خود باشد.

کریم بنزما به دلیل مسائل غیر اخلاقی از تیم ‌ملی فرانسه خط خورد تا جایی که مقامات سیاسی این کشور به دیدیه دشان فشار آوردند تا او را از فهرست تیم ‌ملی فرانسه خط بزنند. در سوی مقابل بن عرفا در فهرست اولیه فرانسه برای یورو حضور داشت و عملکرد خوبی هم با زدن ۱۷ گل در لیگ دسته یک فرانسه برای نیس از خود بر جای گذاشت که خط خوردن این بازیکن کمی با تعجب رسانه‌ها روبرو شد.

حالا باید ببینیم کانتونا خواهد توانست در دادگاه از این اظهار نظر خود دفاع کند یا خیر.

اریک کانتونا در باره خط خوردن بنزما و بن عرفا گفته بود هر دو بازیکنان خیلی خوبی هستند ، ولی دشان از فرانسوی‌های اصیل است. شاید او تنها کسی در کشور فرانسه باشد که اصلیت فرانسوی دارد. هیچ کس در خانواده‌ او اصالتی با کشور دیگر ندارد. من از این که بنزما و بن عرفا برای یورو انتخاب نشدند خیلی تعجب کردم. آنها در حال‌ حاضر از بهترین‌های فو‌تبا‌ل فرانسه هستند ، ولی اصلیتی دارند که سرمربی فرانسه آنها را نمی‌پسند و به همین دلیل فکر می‌کنم که دشان این دو را برای حضور در یورو ۲۰۱۶ دعوت نکند.

هر چند دیدیه دشان شخصا واکنشی نسبت به این اظهار نظر نداشت ، ولی وکیل کانتونا تایید کرد که موکلش باید چندی دیگر باید پاسخگوی این اظهار نظر باشد.

یوور ۲۰۱۶ از دو هفته‌ دیگر در کشور فرانسه با ر‌قا‌بت ۲۴ تیم برای کسب قهرمانی آغاز می‌شود.

انتها‌ی‌ پیا‌ممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان