کد خبر: 314617
تاریخ انتشار: جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

هافبک رئال مادرید بیشتر فینال‌هایش را با قهرمانی پشت سر گذاشته و آماری بسیار خوب از خود به جا گذاشته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، زین الدین زیدان پیش از این که ۱۱ نفر اصلی را برای دیدار نهایی لیگ قهرمانان برابر اتلتیکو مادرید انتخاب کند باید به یک نکته توجه کند؛ «آمار خوب خامس رودریگس در فینال ها.»

هافبک کلمبیایی رئال مادرید در دوران بازیگری اش هشت فینال را تجربه کرده که ۶ فینال را پیروزی پشت سر گذاشته است. یعنی او ۷۵ درصد فینال‌هایش را با قهرمانی به پایان رسانده است.

موفقیتش در دیدارهای نهایی از انویگادو، تقریبا یک دهه پیش شروع شد و در پورتو و سپس در مادرید ادامه یافت. او به همراه تیم کنونی‌اش نیز سوپرکاپ و جام جهانی باشگاه ها را فتح کرده است.

لیگ قهرمانان این فصل (۱۶-۲۰۱۵) نهمین فینالش است. رودریگس در میلان تنها هفتمین قهرمانی را به دست نخواهد آورد بلکه سومین قهرمانی اروپایی‌اش را جشن خواهد گرفت.

در زیر به هشت فینالی که تجربه کرده است اشاره می شود.

اولین و تنها جامی که در کلمبیا فتح کرد

نخستین فینالش را در سال ۲۰۰۷ در ۱۶ سالگی تجربه کرد. در این بازی انویگادو برابر آکادمیا قرار گرفت و در هر دوبازی تیم خامس دو بر یک پیروز شد. در بازی برگشت در ترکیب اصلی قرار گرفت و یک نیمه برای تیمش بازی کرد.

لیگ اروپا

نخستین دیدار نهایی که در قاره کهن به میدان رفت سال ۲۰۱۱ بود. به همراه تیمش پورتو در فینال لیگ اروپا برابر اسپورتینگ قرار گرفت و تنها ۱۱ دقیقه در میدان حضور داشت. پورتو با تک گل رادامل فالکائو به عنوان قهرمانی دست یافت.

جام حذفی پرتغال

۲۲ می سال ۲۰۱۱ اولین فینالش را در کشور پرتغال تجربه کرد. در دیدار نهایی جام حذفی پورتو ۶ بر دو، ویتوریا گیمارش را شکست داد. در آن بازی در ترکیب اصلی قرار داشت و ۹۰ دقیقه بازی و در دقایق ۳، ۲+۴۵ و ۷۴ گلزنی کرد.

سوپرکاپ پرتغال

پورتو در ۱۱ آگوست سال ۲۰۱۲ در سوپرکاپ پرتغال برابر آکادمیا قرار گرفت. هافبک کلمبیایی در ترکیب اصلی قرار داشت و ۹۰ دقیقه بازی کرد. پورتو با تک گل جکسون مارتینس پیروز شد.

جام اتحادیه پرتغال

در ۱۳ آوریل ۲۰۱۳ اولین فینالش را از دست داد. این اتفاق در جام اتحادیه پرتغال و برابر اسپورتینگ براگا رقم خورد. در این بازی پورتو یک بر صفر مغلوب حریفش شد. خامس در ترکیب اصلی حضور داشت و در دقیقه ۷۴ تعویض شد.

سوپرجام اروپا

رودریگس نخستین قهرمانی اش رابه همراه مادرید در ۱۲ آگوست ۲۰۱۴ به دست آورد. درکاردیف برابر سویا قرار گرفت و در پیروزی دو بر صفر مادرید ۷۲ دقیقه حضور داشت.

سوپر جام اسپانیا

شکست دیگری برای هافبک کلمبیایی در یک دیدار نهایی رقم خورد. مادرید برابر اتلتیکو مادرید در سوپر جام اسپانیا مغلوب شد. دیدار رفت و برگشت در روزهای نوزدهم و بیست و دوم آگوست ۲۰۱۴ انجام شد. بازی رفت در سانتیاگو برنابئو با تساوی یک بر یک به پایان رسید. خامس در نیمه دوم وارد میدان شد و گلزنی کرد. در دیدار دوم در ویسنته کالدورن اتلتیکو با یک گل همشهری اش را شکست داد و قهرمان شد.

جام جهانی باشگاه ها

دیدار نهایی جام جهانی باشگاه ها در ۱۲ دسامبر سال ۲۰۱۴ میان دو تیم مادرید و سن لورنسو برگزار شد. مادرید با دو گل پیروز شد و خامس ۹۰ دقیقه برای تیمش بازی کرد. این آخرین قهرمانی بازیکن کلمبیایی بود.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان