یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 314612
تاریخ انتشار: جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

اکبر سنگی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره فعالیت های اخیرش در حوزه تئاتر به مهر گفت: قرار است شنبه ۸ خردادماه نمایشنامه «آمیز قلمدون» نوشته زندیاد اکبر رادی را به صورت نمایشنامه خوانی در خانه تئاتر اجرا کنم که تماشای این نمایشنامه خوانی برای عموم آزاد است.

وی درباره دلایل انتخاب این نمایشنامه عنوان کرد: من، صدرالدین شجره، فرج الله سلحشور، حسین فرکی که اکنون از مربیان فوتبال است و چند تن دیگر در سال ۱۳۴۵ و زمانی که ۱۳ – ۱۴ ساله بودیم در یک دبیرستان درس می خواندیم و زنده یا اکبر رادی نیز دبیر ما بود. در آن دوره رادی کتاب های نویسندگان مختلف را به ما معرفی می کرد و در روشن سازی ذهن و درون ما نقش عمده ای داشت. در واقع یکی از دلایلی که ما به سمت هنر تئاتر جذب شدیم حضور شخصیتی مثل اکبر رادی در زندگی مان بود.

این بازیگر پیشکسوت یادآور شد: نمایشنامه «آمیز قلمدون» بعد از گذشت سال ها همچنان می تواند شرح حال روزگار ما باشد به همین جهت بعد از اجرای نمایشنامه خوانی به دنبال اجرای عمومی آن هستم که احتمالا این نمایش در تماشاخانه ایرانشهر اجرا می شود.

بازیگر سریال «نبردی دیگر» درباره کم کاری اش در عرصه هنر بیان کرد: متاسفانه در این سال ها سینما و تلویزیون بازار آشفته ای دارد و نقش هایی که من مایلم در آن بازی کنم به حال و هوای این روزهای سینما و تلویزیون نزدیک نیست. البته در طول این سال ها بیکار هم نبودم و یک فیلمنامه نوشتم که پروانه ساخت گرفته و قرار است به زودی در قالب یک فیلم ساخته شود. این فیلمنامه «مرداب خونین» نام دارد.

وی در پایان صحبت هایش متذکر شد: همچنین یک نمایشنامه به نام «این تماشاخانه به فروش می رسد» نوشته ام که متعلق به دورانی است که تماشاخانه های لاله زار را خراب کرده و به جایشان پاساژ ساختند. اگر شرایط فراهم شود قصد دارم در سالروز تاسیس تماشاخانه سنگلج این اثر را در این تماشاخانه به صحنه ببرم. مدتی است که این تماشاخانه جان دوباره گرفته است که امیدوارم همچنان به رونقش ادامه دهد.

«آمیز قلمدون» یکی از نمایشنامه‌های انتقادی رادی است و داستان آن درباره زندگی زن و مردی است که با آرزوهایی تباه شده، به سن پیری رسیده‌اند. شکوهی یا همان آمیز قلمدون، سراسر عمر خود را وقف ادب و فرهنگ کرده است و بر همین اساس در نهایت سادگی و به دور از زد و بندها، تملق، چاپلوسی و ثناگویی‌های رایج و مرسوم که هدفی جز کسب منفعت ندارد، روزگار را به پاکی گذرانده و دل در گرو خط خوش و زلال هنر سپرده است. او اکنون دچار فقر و انزوا شده و تمامی آمال و آرزوهایش را در عشق به ادب و هنر و مردانگی و شرافت قربانی کرده است.

نمایشنامه خوانی «آمیز قلمدون» شنبه ۸ خردادماه ساعت ۱۸ در خانه تئاتر برگزار می شود. اکبر سنگی، فروغ بهرامی، سمیه صباغی، اطمه دهقان، معصومه اسمی، آیدین جاوید نقش خوان های این نمایشنامه خوانی هستند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان