کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 314444
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

‌شهردار مریوان گفت: ۱۴ تیم داخلی و خارجی در جشنواره بازی‌های بین‌المللی بومی محلی در مریوان حضور دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، فواد کریمی امروز(۶ خرداد) در آیین افتتاحیه جشنواره بین المللی بازی‌های بومی محلی، اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی ورزشی شهرداری مریوان، پنجمین دوره جشنواره بازی‌های بومی محلی در شهرستان مریوان با حضور ۱۴ تیم برگزاری می‌شود.

وی افزود: در هزاره سوم و عصر پیشرفت تکنولوژی، رسم و رسوم سنتی و بازی‌های محلی به دست فراموشی سپرده شده است و این جشنواره گامی در جهت احیای آنهاست.

شهردار مریوان عنوان کرد: بازی‌های بومی محلی، شادی را در بین مردم رواج داده و آنها را با فرهنگ قدیمی خود آشنا می‌کند.

وی با اشاره به حضور ۱۴ تیم در جشنواره بین المللی بازی‌های بومی محلی، تصریح کرد: تیم‌هایی از استان‌های لرستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و سه شهرستان سنندج، مریوان و سقز از استان کردستان در پنجمین جشنواره بین المللی بازی‌های بومی محلی حضور دارند.

کریمی همچنین ذکر کرد: در این جشنواره ۵ استان کردستان عراق از جمله دهوک، سلیمانیه، حلبچه، اربیل و کرکوک حضور دارند و بازی‌های بومی محلی خود را به معرض نمایش می‌گذارند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش مسئولین هر ساله این جشنواره که نشان دهنده فرهنگ اقوام ایرانی و اصالت این ملت است، در شهرستان مریوان برگزار شود.

‌این جشنواره پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی است که در رشته‌های «زوران»، «هلپرکی»، «طناب کشی» و بازی‌های بومی محلی برگزار می‌شود که در روز جمعه ۷ خرداد ماه با اهداء جوایزی به نفرات برتر این رقابت‌ها به کار خود پایان خواهد داد.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان