کد خبر: 314412
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیر عامل شرکت تعاونی دامداران شادگان گفت: در چرخه توزیع سهمیه سبوس دولتی که همواره توسط شرکت پشتیبانی امور دام به شرکت تعاونی دامداران و از این طریق به دامداران اختصاص می‌یافت، شرکت تعاونی دامداران حذف و این سهمیه به صورت مستقیم در اختیار عاملین فروش قرار گرفته و موجب بروز مشکلات فراوانی برای شرکت و دامداران شده است.

عبدالقادر حمید در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: با توجه به این شرایط، شرکت رو به انحلال است و باعث شده تا دامداران شهرستان نیز با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کنند و با کمبود علوفه و سبوس مواجه باشند.

وی افزود: دلیل این‌که چرا سهمیه سبوس تشکل‌هایی مانند شرکت تعاونی دامداران شادگان را قطع کرده‌اند، هنوز مشخص نیست و با توجه به این‌که بیشتر زمین‌های شهرستان شوره‌زار هستند، علوفه مناسبی نیز در اختیار دام‌ها نیست تا بتوانند از آن طریق بخشی از مشکلات کمبود خوراک دامی را حل کنند.

حمید تصریح کرد: بسیاری از تشکل‌های دامداری در استان با این مشکل مواجه شده‌اند که باید این مساله از سوی سازمان جهاد کشاورزی پیگیری و هر چه سریعتر مشکلات دامداران حل شود.

وی گفت: سازمان جهاد کشاورزی و تعاون روستایی باید حامی شرکت‌هایی مانند شرکت تعاونی دامداران باشند نه اینکه پشت ما را خالی کنند و در این شرایط ما را تنها بگذارند.

حمید عنوان کرد: انتظار داریم به مشکلات ما رسیدگی شود زیرا تداوم این مشکلات موجب انحلال شرکت و بروز مشکلات فراوانی برای دامداران می‌شود.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان