کد خبر: 314189
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، احمد قهرمانی ظهر امروز چهارشنبه در مجمع عمومی خیرین انجمن حمایت از زندانیان شهرستان دزفول که در محل دادگستری دزفول برگزار شد، اظهار کرد: انجمن حمایت از زندانیان دزفول یک انجمن کاملا مردمی و غیرانتفاعی است که هیچ تکیه ای به نهادهای دولتی ندارد و دوام و بقای آن نیز به لطف خیرینی بستگی دارد که همیشه در هر شرایطی کمک های خود را دریغ نکرده اند.

وی افزود: طبق ماده ۱۱ اساسنامه انجمن حمایت اززندانیان، این جلسه مجمع عمومی هر ساله در اواخر اردیبهشت ماه باید تشکیل شود اما امسال براساس شیوه نامه ای که از کشور تدوین شده اعلام کردند که این جلسه در پنجم خرداد و همزمان با سالروز جشن ملی حمایت از خانواده زندانیان (نسیم مهر) برگزار شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دزفول با بیان اینکه این مجمع عمومی سه هدف را دنبال می کند، تصریح کرد: هدف اصلی استماع گزارش عملکرد سالانه انجمن و سپس انتخاب بازرس برای سال جدید و در پایان بیان پیشنهادات و تقویت اقدامات انجمن است.

قهرمانی با بیان اینکه خیرین انجمن حمایت از زندانیان دزفول همواره باعث سربلندی مسئولان و شادی مردم این شهرستان شده اند، افزود: در شرایط اقتصادی که بسیاری از خانواده ها دچار مشکل هستند حتی مبالغ کم نیز می تواند موجب کمک های بزرگی به این خانواده ها شود.

وی، مجموعه کمک های نقدی جمع آوری شده در سال ۹۴ توسط انجمن حمایت از زندانیان دزفول را ۱۲۹ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: از این میزان، ۲۶ میلیون تومان به خانواده زندانیان، ۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به زندانیان جرائم غیرعمد، چهار میلیون به مجموعه زندان و ۹۰ میلیون تومان نیز به مراکز تأمینی ستاد دیه برای رهاسازی زندانیان جرائم غیرعمد داده شده است.

دادستان عمومی و انقلاب دزفول همچنین میزان کمک های نقدی مردم عادی به این انجمن در سال گذشته را نیز بیش از ۱۷ میلیون تومان عنوان کرد.

قهرمانی در ادامه از تلاش برای تشکیل مجمع خیرین حوزه امنیت در دزفول خبرداد و گفت: پیشنهاد تاسیس این انجمن به ما داده شده و تعدادی از خیرین شهرستان نیز اعلام آمادگی کرده اند تا با تشکیل این انجمن بتوانیم از کمک های خیرین شهرستان درراستای تقویت امنیت به ویژه تجهیز و تکمیل دوربین های مداربسته سطح شهر گام برداریم.

به گزارش مهر، در این جلسه محمد شهروز و احمدعلی جمشیدی به صورت مجدد برای یک سال دیگر به عنوان بازرسان انجمن حمایت از زندانیان دزفول تعیین شدند و کمک های نقدی خیرین حاضر در این جلسه نیز جمع آوری شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان