کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 314160
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۹

عصر اهواز - جليلي به ساير منابع طبيعي و امكانات گردشگري شهرستان مسجدسليمان اشاره كرد و گفت: منابع معدني و جنگلي و منابع انساني داراي مهارت از ديگر مواهب خدادادي اين شهرستان هستند و به جاي توجه به يكي و بي توجعي به ديگري، براي بهره برداري حداكثري از تمام موهبت هاي مسجدسليمان، توسعه ي متوازن را در آن ها اجرا كنيم.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان
دکتر اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان و لالی در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مراسم سالروز اکتشاف نفت  در مسجدسلیمان، که صبح امروز چهارشنبه در سالن شرکت نفت مسجدسلیمان برگزار شد، ۵ خرداد را روز طلیعه ی مسجدسلیمان خواند و گفت: این روز دغدغه ی تمامی دوستداران مسجدسلیمان است و با پیگیری و تلاش آنان به عنوان روز مسجدسلیمان ثبت شده است.
وی ادامه داد: این روز را گرامی می داریم تا فراموش نکنیم چه شرایطی در کشور حاکم بوده و امروز چطور برخی جاها با نفت پیشرفت کرده اند و برخی دیگر مانند مسجدسلیمان با سانسور و محدویت های خودمان از توسعه بازمانده است.
به گزارش عصر اهواز به نقل از آراس ، جلیلی به دو دیدگاه مهم و تاثیرگذار در حوزه ی نفت اشاره کرد و گفت: نخستین دیدگاه نفت را نکبتی می داند که اقتصاد ما را اسیر خود کرده است و استراتژی آن ها تحت تاثیر همین نگاه که یا عوام فریبانه است و یا کارشناسه، منفی و مخرب بوده است.
وی افزود: نگاه دوم این بوده که دلسوزان کشور نفت را یک موهبت الهی می بیند که خداوند در کنار سایر منابع طبیعی به مردم ارزانی داشته و می تواند منشا تحرک صنعت، اقتصاد و اشتغال و رشد اقتصادی کشور باشد.
نماینده مردم مسجدسلیمان تصریح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، هرگاه این نعمت برای مصرف جاری دولت برای رفتار استبدادی استفاده شود، نتیجه آن منفی بوده و مانع رشد شده است و هرگاه از آن برای توسعه ی زیرساخت ها و ایجاد ظرفیت های جدید مورد استفاده قرار گرفته است، برای آینده گاه و توسعه ی کشور مورد توجه قرار گرفته است.
وی تاکید داد: باید روحیه ی مطالبه گری در میان شهروندان و مسئولین شهری و اجرایی افزایش یابد تا بتوانند با استفاده از این موهبت، برای توسعه ی شهرستان مسجدسلیمان گام بردارند.
جلیلی به سایر منابع طبیعی و امکانات گردشگری شهرستان مسجدسلیمان اشاره کرد و گفت: منابع معدنی و جنگلی و منابع انسانی دارای مهارت از دیگر مواهب خدادادی این شهرستان هستند و به جای توجه به یکی و بی توجعی به دیگری، برای بهره برداری حداکثری از تمام موهبت های مسجدسلیمان، توسعه ی متوازن را در آن ها اجرا کنیم.
وی تاکید کرد: توسعه ی استان جز توجه به این ظرفیت ها و قابلیت ها، راه به جایی نخواهد برد.
نماینده مردم مسجدسلیمان و لالی در مسجد شورای اسلامی  خاطرنشان کرد: اگر همه ی ظرفیت های فرهنگی بومی، اجتماعی، تازیخی و صنعتی موجود را به کار گیریم، نتیجه ی آن، هویت بخشی به منطقه و ایجاد فرصت برای رشد منطقه خواهد بود.
وی اصل ۴۴ قانون اساسی را مانع جدی سرمایه گذاری در مشور دانست و گفت: نگاه ویژه به سرمایه گذاری، برای توسعه ی زیرساخت ها، تنها راه کمک به برون رفت از شرایط موجود است.


منبع: عصر اهواز
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان