کد خبر: 314065
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > مجلس – رییس مجلس گفت: نظر حقوقی من درباره موضوع منتخب اصفهان با نظر شورای نگهبان متفاوت است.

به گزارش عصر اهواز، علی لاریجانی رییس مجلس نهم، در بخشی از نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره وضعیت پیش آمده برای منتخب سوم اصفهان، گفت: باید به نظامات قانونی در کشور پایبند باشیم، رای و نظر خودم این است که قانون با صراحت درباره اظهارنظر شورای نگهبان درباره صلاحیت کاندیداها فرصت زمانی گذاشته و گفته نظر قطعی و نهایی را در آن مدت زمانی باید بدهند و بعد از آن اگر موردی بود، باید مجلس در برسی اعتبارنامه ها لحاظ کند.
وی تاکید کرد: ما معتقد بودیم این نظر شورای نگهبان نمی تواند به بعد از انتخابات تسری پیدا کند ولی تفسیر شورای نگهبان درباره نظارتش متفاوت از این است و معتقد است این نظارت استصوابی باید تا بعد از انتخابات هم ادامه پیدا کند.

لاریجانی با بیان اینکه نظر حقوقی من با شورای نگهبان متفاوت بود و این استدلال خودم را با رهبری مطرح کردم، اظهار داشت: به رهبر انقلاب عرض کردم که این تفاوت نظر بین ما و شورای نگهبان هست و از هیات عالی حل اختلاف خواستم دراین باره اظهارنظر کند. گویا نظر آنها به نظر شورای نگهبان نزدیک بوده است. سازوکار حل این مساله همین بود که ما طی کردیم. شاید این موضوع در مجلس آینده بررسی شود تا مشکل رفع شود.

ادامه دارد…

۲۷۲۱۶

 منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان