کد خبر: 314054
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

دونده ۸۰۰ متر ایران برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو با هزینه شخصی راهی آذربایجان شد.

به گزارش ایسنا، مصطفی ابراهیمی دونده ۸۰۰ متر تیم ملی دوومیدانی که در رقابت‌های داخل سالن قهرمانی آسیا رکورد ۸۰۰ متر ایران را جابه‌جا کرد با هزینه شخصی برای حضور در رقابت‌های باکو راهی آذربایجان شد.

مصطفی ابراهیمی در گفت وگو با ایسنا درباره شرایط خود گفت: بعد از بازگشت از رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا و پس از استراحت سه روزه برنامه‌هایم را برای کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو تنظیم کردم تا بتوانم با آمادگی کامل برای کسب سهمیه تلاش کنم. اولین برنامه من این بود که در ارتفاعات همدان اردو برگزار کنم و از فدراسیون خواستم که این اجازه را به من بدهد اما انجام نشد و هیچ کدام عملی نشد.

ابراهیمی در ادامه افزود: در آسیا رکورد دوی ۴ در ۴۰۰ متر و دوی ۸۰۰ متر داخل سالن ایران را شکستم و چهار ماه هم از این موضوع می‌گذرد اما هیچ حقوق و پاداشی را دریافت نکرده‌ام. پولی که من می‌گیرم حتی هزینه رفت‌و‌آمد من به شهرم نیست و حتی خیلی از هزینه‌ها را هیات استانم پرداخت می‌کند.

دونده ۸۰۰ متر ایران درباره برنامه‌اش جهت کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو گفت:‌ رقابت‌های باکو آذربایجان نزدیک‌ترین رقابت پیش روی ماست. متاسفانه در ایران هیچ رقیبی ندارم و در این ماده هم با حضور رقیب سرسخت می‌توان سهمیه گرفت چرا که در این شرایط انگیزه برای بهبود رکورد افزایش می‌یابد. من در حال حاضر رکورد یک دقیقه و ۴۷ ثانیه را برجای می‌گذارم. رکورد داخل سالن من که یک ثانیه و ۴۸ بوده که این رکورد در فضای باز معادل یک ثانیه و ۴۶ ثانیه است. این درحالی‌ست که رکورد ورودی المپیک یک دقیقه و ۴۵ ثانیه و ۸۰ صدم تعیین شده است بنابراین من خیلی به ورودی المپیک نزدیک هستم و الان هم از آمادگی خوبی برخوردارم.

او درباره لغو اعزامش به مسابقه های باکو آذربایجان از طرف فدراسیون گفت: تمام کارهایم را شنبه هفته جاری انجام داده بودم چرا که فدراسیون قول داده بود که به یک مسابقه اعزام می‌شوم. رقابت‌های باکو فرصت طلایی است و از شنبه هفته آینده آغاز می‌شود. اما متاسفانه چند روز پیش آقای کیهانی گفت:” لازم نیست تو در این مسابقه‌ها شرکت کنی.” من هم تصمیم گرفتم که با هزینه شخصی و کمک هیات استان به آذربایجان بروم.

ابراهیمی درباره مسابقه‌های ترکیه نیز اظهار کرد: ارتفاع ترکیه ۲۵۰۰ است و برای من که رشته‌ام استقامتی و نیمه استقامتی‌ست اصلا مناسب نیست. قزاقستان هم که آخرین شانس برای کسب سهمیه المپیک است همین شرایط را دارد و اگر من در آن رقابت‌ها سهمیه نگیرم دیگر زمان و مسابقه‌ای برای گرفتن سهمیه المپیک نیست.

او در ادامه افزود: این فرصت طلایی‌ست که برای من مهیا شده است ولی متاسفانه شرایط برای من خیلی مناسب نیست. بعد از بازی های داخل سالن آسیا نه پاداش گرفتم و نه حقوق. قرار بود در شهرهای همدان، کرمانشاه و مشهد اردو برگزار کنم که هیچ کدام از آن‌ها عملی نشد.

ابراهیمی با ابراز ناراحتی از شرایط خود گفت: با این همه سختی باز هم امیدوارم و انگیزه دارم تا با تمرین‌های مناسب برای کسب سهمیه المپیک آماده شوم اما متاسفانه مسابقه‌هایی که به آن احتیاج دارم لغو شده است. اینکه فقط قرار باشد در ایران شرکت کنم خوب نیست چرا که در ایران رقیب ندارم و فایده ای ندارد. چطور می‌شود در تهران و با این شرایط سهمیه المپیک گرفت؟

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان