کد خبر: 313908
تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، دکتر عباس زارع نژاد پس از ملاقات وزرای بهداشت ایران و کره جنوبی در ژنو، گفت: با توجه به دیدار ماه گذشته وزرای بهداشت ایران و کره جنوبی در تهران در حضور روسای جمهور دو کشور، در حاشیه شصت و نهمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو، دکتر هاشمی با همتای کره ای خود ملاقات کرد.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری در حوزه های بهداشتی، درمانی و آموزشی بین دو کشور در ماه گذشته، اظهار داشت: در این دیدار، بنا شد کارگروه های مشترکی از دو کشور به منظور آشنایی با دستاوردها و پنانسیل های یکدیگر و تسهیل اجرای این تفاهم نامه مشخص شوند و به دو کشور سفر کنند.

زارع نژاد با بیان اینکه دکتر هاشمی و وزیر بهداشت کره جنوبی بر گسترش همکاری ها و حمایت از این کارگروه ها تاکید داشتند، افزود: چندین شرکت معتبر کره ای از جمله سامسونگ و هیوندای نیز برای حضور در حوزه سلامت ایران اعلام آمادگی کرده اند و در این دیدار اظهار امیدواری شد، ظرف ۶ ماه پس از حضور رییس جمهور کره جنوبی در ایران، این تفاهم نامه و اجرای پروژه های مشترک نیز به نتیجه رسیده باشد.

وی، تسهیل ورود سرمایه های خارجی و اعتماد آنها به بازار ایران را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در قالب مذاکراتی که بین دو کشور انجام خواهد شد، اعتماد بیشتری برای سرمایه گذاری در ایران جلب خواهد شد و وزیر بهداشت کره نیز از مذاکرات با بانک اکسین حمایت و از وزیر بهداشت کشورمان برای حضور در نمایشگاه صنعت پزشکی و توریسم در مهرماه برای سفر به  این کشور دعوت کرد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به تاکید وزیر بهداشت کشورمان بر لزوم اجرایی شدن تفاهم نامه بین دو کشور، تصریح کرد: دکتر هاشمی معتقد است که نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت از سیاست صلح و عاری کردن تمام دنیا و شبه جزیره کره از سلاح های هسته ای بسیار مهم و اساسی است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان